Ton sür ton nedir? Ton sür ton modasında nasıl giyinilir?

Podyumlardan sokaklara hızlı bir giriş yapan yeni trend ton sür ton giyim, herkesin ne olduğunu bilmek istediği ancak detaylı bir bilgiye sahip olmadığı moda kavramıdır. Özellikle Google üzerinde sıkça aratılan bir sorudur ton sür ton nedir sorusu. Biz de sizler için aynı soruları sorarak, bir ton sür ton bilgi rehberi hazırladık. Ton sür ton nedir? Nasıl kombinlenir? Ton sür ton modasında nasıl giyinilir? İşte yanıtı…

Dilimize Fransızca’dan giren ton sür ton kelimesi, çevrildiğinde “ton üzerine ton” anlamına gelmektedir. Birbirine zıt renklerin kullanıldığı “color blocking” akımının aksine, ton sür ton giyim akımında tek bir rengin tonları kullanılır. Sürekli kendini yenileyen ve ünlü tasarımcıların defilelerini süsleyen bu akımı, kendi stilinize tahmin ettiğinizden çok daha kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. İşte ton sür ton giyim tarzının püf noktaları:

TON SÜR TON NASIL KOMBİNLENİR?

Sade ve soft bir görünüm elde etmek istiyorsanız, pastel tonlarını kullanabilirsiniz. Birbirine uyum sağlayan açıktan koyuya birçok tonu, kombininizde kullanarak hem istediğiniz gibi sade hem de şık görünebilirsiniz.

Ton sür ton tarzı ile sade bir görünüm yakalayabileceğiniz gibi desenli kıyafetleri kullanarak da kombininizi zenginleştirebilirsiniz. Fakat kıyafetinizdeki renklerin birbiriyle uyumlu olması gerekir.

Kombininizde kullandığınız aksesuarlar da, seçtiğiniz rengin tonlarında olmalıdır. Mesela kemer, çanta ve ayakkabınızda koyu tonları kullanabilirsiniz.

Kaban ve paltolar sayesinde işinizi çok daha kolaylaştırabilirsiniz. Üzerinize giydiğiniz kabanı koyu, pantolon ya da elbisenizi açık tonda seçerek bu trendi stilinize yansıtabilirsiniz.

TON SÜR TON MODASINDA NASIL GİYİNİLİR?

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir