Geometrik desenler nasıl kombinlenir?

Son dönemin popüler desenleri arasında yer alan geometrik desenler için birçok model çeşitliliği ve kombin önerileri mevcut. Peki geometrik desenler için doğru kombin oluşturmanın yolları nelerdir? Geometrik desenlerle kombin oluştururken nelere dikkat edilmeli? Koton, LC Waikiki, H&M gibi ünlü markaların modellerinde geometrik desenler nasıl yer alıyor? Geometrik desen modasının tüm detayları yasemin.com’da!

Yazın habercisi olan çiçek desenlere, bir yenisi daha eklendi. Artık yazı temsil eden bir diğer model, geometrik desenler oluyor. Bilinen renk tonlarının aksine çıkarak dikkati üzerine çeken bu desenler, doğru kombinle buluşunca daha da ön plana çıkıyor. Sezonun en trend parçalarından olan geometrik desenli kıyafetler çin birçok kombin detayı ve ipucu mevcut. Her döneme hizmet eden güzellikteki bu modellere özgü sabitleşmiş tek bir kombin önerisi yok. Karşımıza her zaman birbirinden değişik kombin önerileri çıkıyor. Peki geometrik desenli parçalar nasıl kombinlenebilir? Sizler için, geometrik desenleri doğru şekilde kombinleme tüyolarını derledik.

GEOMETRİK DESENLER NASIL KOMBİNLENİR?

Eğer tesettürlü biriyseniz; eşarp seçiminizi, elbise veya bluzunuzun kumaş rengiyle bir tutun. Farklı olan, deseninizin tonu olsun. Nitekim birçok sosyal medya fenomeninin de denedikleri kombin stili tam olarak bu.

Geometrik desenleri kombinlerken, önem verilmesi gereken en değerli konu renklerdir. Önerimiz; her zaman için koyu tonları daha ön plana çıkarmanız. Eğer parçanız iri desenli ise kombininizi daha sade tutun. Renkler canlıysa, çanta ya da ayakkabınızı daha sade bir ton kullanın.  

KOTON: 60 TL

KOTON: 100 TL

Ve son olarak… Desenleri desenle kombinlemekten asla vazgeçmeyin. Böyle bir kombin olmaz algısını tamamen yıkıp zıtlıklardan yeni bir uyum yakalayın.

H&M: 169 TL

H&M: 169 TL

LC WAİKİKİ: 50 TL

LC WAİKİKİ: 50 TL

MANGO: 90 TL

MANGO: 90 TL

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir