Nohut suyu ile zayıflama! Zayıflamak için nohut suyu nasıl kullanılır? 7 günde nohut suyu diyeti

Kilo verdiren yöntemler arasında araştırılan nohut suyu ile uyguladığınız diyeti destekleyebilir, hızla kilo verme yoluna gidebilirsiniz. Nohut suyu ile zayıflama yöntemi nedir? Kilo vermek için nohut suyu nasıl yapılır? Metabolizma hızlandıran nohut suyunu düzenli tüketerek bölgesel zayıflama sağlamak için yapmanız gerekenler…

Kilolu olduğunu düşündüğü için fazlalık kilolarından bir an evvel kurtulmak isteyen kimselerin zayıflamak için aradığı alternatif yollardan birisi de uzman onayı almış kilo verdirici yöntemlerdir. Günümüzde mutfaklarda severek pişirilen nohut yemeğinin suyu ile mucize bir şekilde kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz? Uzun vadeli tokluk hissettiren nohut suyu ile zayıflamak isteyenlerin uygulayabileceği doğru beslenme yöntemleri ile hızlıca kilo verebilirsiniz. Özellikle de bölgesel zayıflama konusunda sıkıntı yaşayan kimselerin göbek ve basen çevresindeki yağlarını eritmek için tüketebileceğiniz nohut suyu yöntemi ile dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Nohudu farklı şekillerde kullanabileceğiniz zayıflama sırlarından bir tanesini seçip diyetinizi destekleyebilirsiniz. Metabolizma hızını arttırmaya yarayan nohut suyu nohut çayı ya da nohut kahvesi olarak da nitelendirilmektedir. 

7 GÜNDE ZAYIFLAMAK İÇİN NOHUT SUYU NASIL YAPILIR?

Derin bir cam kavanozun içine koyabileceğiniz bir avuç eğer buna dikkat etmezseniz suyun tadı acımsı olacak ve içmenizi zorlaştıracaktır. Kavanozun üstüne 1 su bardağı miktarında kaynatılmış su ekleyip kavanozun kapağını güzelce kapatın. Ilıdıktan sonra  soğuyunca buzdolabına ilave edip ertesi gün 1 gece boyunca dinlendirin.

Gün içerisindeki herhangi bir zaman diliminde ama özellikle de yemekten önceki ilk 15 dakika da tüketebileceğiniz nohut suyu ile kilo verme sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

ŞEMS ARSLAN’DAN NOHUT SUYU İLE KİLO VERME FORMÜLÜ!

NOHUT KAHVESİ TARİFİ

MALZEMELER:

1 avuç nohut
2 su bardağı kaynar su

YAPILIŞI:

Bir gece öncesinden nohutları kavanoza koyup üzerine kaynar su ilave edin. Üstü kapalı bir şekilde bekletildikten sonra ertesi gün sabahleyin aç karna süzülmüş bir şekilde için. Nohut suyu tüketiminden 25 dakika sonra kahvaltı yapıp 1’er hafta aralıklarla uygulayıp mola verin.

NOT: Doktorunuza sormadan yapmayınız!

EVDE NOHUT NASIL HAŞLANIR? DİYET NOHUT YEMEĞİ TARİFİ

MALZEMELER:

1 su bardağı nohut
2 adet kuru soğan
1 çorba kaşığı zeytinyağ
1 çay kaşığı tatlı toz kırmızı biber (İsteğe göre pul biber, tuz)
Üzerini 2 parmak geçecek kadar soğuk su 

HAZIRLANIŞI:

Akşamdan ıslatılan nohutları düdüklü tencereye koyup incecik doğranan kuru soğanı, tuzu, kırmızı toz biberi, zevkinize göre pul biberi ve soğuk suyu ilave edip kapağını kapatın. Ortalama 30-45 dakika arası piştikten sonra bir taşım kadar haşlayın. İşte bu kadar!

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir