Expigment krem ne işe yarıyor? Expigment krem nasıl kullanılır?

Güneş lekeleri, iltihaplı sivilcelerden kalan lekeler, siyah nokta sonrasında oluşan renk eşitsizlikleri ya da daha birçok sebepten dolayı ciltte oluşan lekeleri giderecek adeta cildin renk tonunu eşitleyen mucize krem Expigment hakkında merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz. Expigment krem ne işe yarar? Expigment krem nasıl kullanılır? Expigment krem fiyatı ne kadar? Expigment kremin yan etkileri nelerdir? öğrenmek için geç kalmayın.

Expigment krem, deri bulunan cilt lekeleri, güneş yanıkları, çiller, sivilce izleri, koyu renkte lekelerin yok edilmesinde kullanılan bir üründür. Cildinizde herhangi bir yerinde, yüzünüzde, ayaklarınızda, bacaklarınızda, kollarınızda oluşan lekeleri expigment krem ile yok edebilir, oluşan sorunları ortadan kaldırabiliriz. Genelde ciltte oluşan sorunları giderin bu mücizevi expigment krem doktorlar tarafında cilt kelerini gidermek için reçete ile yazılmaktadır. Expigment krem ezcanelerde 30 gramlık tüpler içerisinde satılmaktadır. Bu kremin çeşit olarak expigmint krem %2 ve expigment krem %4 olarak satışa sunulmuştur. Kremin içerisinde bulunan hidrokinon etken maddesinin yoğunluğuna göre krem çeşidine ayrılır. Hidrokinon deri rengini açan kremin ana maddesidir. Expigment krem %2  hidrokinon yoğunluğu 1 gramda 20 mg iken; expigment  krem %4 ise 1 gramda 40 mg’dır. Expingment krem içerisinde bulunan hidrokinon etkisini göstermesi le beraber deriye rengini veren melanin etkisi yavaşlayarak cilt lekelerinde açılma olur. 

Expigmen krem ile sadece cilt lekelerinden değil sivilce izlerinden kurtulmanız mümkün. Çok etkili bir olmasında dolayı sivilce iyi gelen kremler arasında gösterilen bu kremi güneşli günlerde ve yaz aylarında kullanımı tavsiye edilmez. Sivilcelerinizi expigment krem ile tedavi etmek istiyorsanız sonbahar ve kış aylarını tercih ederek kullanabilirsiniz.

EXPİGMENT KREM NASIL KULLANILIR?

Krem günde 2 defa olmak üzeri günde 12 saat ara ile deriye uygulanır. Kremin uygulanacağı bölgenin temiz olması çok önemlidir, daha etkili sonuç için sorunlu bölge kremi kullanmadan önce iyice temizlenmelidir. Kesilikle uygulanacak bölge kuru olmalıdır. Her gün düzenli olarak akşam yatmadan 2 saat önce deride sadece sorunlu olan kısıma el ile ovalayarak sürün en az 2 dakika masaj yaparak ta kremin iyice yedirilmesini sağlayabilirsiniz. Expigment cilt lekesi kremi ile cilt lekeleri sorunlarından kurtulmak için 2 ay düzenli kullanılması tavsiye edilir. Krem 6 ay içerisinde kesin etki gösterecektir. Eğer ilk 2 ay içerisinde gözle görülür bir değişiklik yok ise mutlaka krem kullanımı bırakılmalı ve doktorunuza durumu danışmalısınız.

Reçete ile satılan bu kremi eczanelerden bulmanız mümkündür. Expigment krem reçete ile satılmaktadır ve mutlaka doktorunuzun bu kremi yazması gerekmektedir.

EXPİGMENT KREMİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Çok etkili bir krem olan Expigment kremin yan etkileri bazı kişilerde cilt tipine ve hassasiyetine göre tepki verebilmektedir. Expigment kremin yan etkileri ve yan etkilerinin görülme sıklığı sırası ile;

Cilt lekesi kremi kullandıktan sonra alerjik reaksiyonlar görülebilmektedir. Döküntü, kaşıntı, ciltte şişme, baş dönmesi, nefes almada, zorluk, deride batma hissi, kızarıklık, kuruluk.

Kremi sürdüğünü bölgede kaşıntı olması, eğer kaşıntı rahatsız edecek noktada değilse bir şey yapmanıza gerek yoktur. Kaşıntı ve kızarıklık artması durumda krem kesilmelidir.

İçi sıvı dolu kabarcıkların oluşması.

Deride çatlama.

Expigment kremin sürüldüğü bölgede mavi yada siyah renkte koyulaşma.

EXPİGMENT KREMİN FİYATI NEDİR?

Expigment kremi fiyatı,  kremin çeşidine göre değişmektedir. Expigment %2 satış fiyatı 9.40 TL’dir. Expigment %4 satış fiyatı ise 12.11 TL’dir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir