Travazol krem ne işe yarar? Travazol krem nasıl kullanılır? Travazol krem fiyatı

Genellikle ciltte oluşan egzama ve mantar gibi rahatsızlarda kullanılan Travazol krem son günlerde en çok arananlar listesinde. Oldukça merak konusu olan Travazol krem ile ilgili soruların sizler için yanıtladık. Travazol krem ne işe yarar? Travazol krem nasıl kullanılır? Travazol krem fiyatı nedir? işte cevaplar…

Yalnızca eczanelerde satılan Travazol krem, ciltte hızla emilen ve özellikle mantar hastalıklarının tedavisinin başlıca ilacıdır. Bunun yanında deride bulunan bazı bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik durumlar, egzama ve oluşmuş iltihaplarda iyileştirici etkisi vardır. Cildinizdeki bulunan bu sorunlardan dolayı oluşan ağrı, yangı, sızı ve kaşıntıyı da giderir.  Krem ambalaj büyüklüğü 15 g’dır ve 1 g TRAVAZOL 10 mg izokonazol nitrat ve 1 mg diflukortolon valerat etkin maddelerini içerir.

İzokonazol nitrat; derinin yüzeysel mantar hastalıklarının tedavisi için kullanılır. Birçok mikroba karşı etkilidir; deımatofitlere, mayalara, maya benzeri mantarlara sebep olan organizmalara karşı da etkilidir.

Diflukortolon valerat; derinin iltihabi ve alerjik durumlarda iltihabı önler ve kaşıntı, yanma, sızı gibi şikayetleri giderir. 

Travazol krem; Muayene olduktan sonra doktor tarafından uygun görülmedikçe kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü ilacın etken maddesine alerjiniz varsa, iyi olması için gittiğiniz şikayetin yanına bir de alerjik reaksiyon eklenebilir. Bakteri ve mantar hastalıklarına iyi gelip çoğalmalarını engellediğinden, uçuk gibi virüse dayalı deri hastalıklarına iyi gelmez. Genelde çocuklarda görülen suçiçeği, kızamık gibi hastalıklarda da kullanılması da sakıncalıdır. Bu yüzden hastalığın kaynağının saptanması gereklidir. 

Pişik tedavisinde çok başarılı ve etkili olduğu bilinmektedir. Bir süre cilt tarafından emildikten sonra giysinizi giymeniz tavsiye edilir. Emilirken bir kısmı hava ile temas ederek uçması, fazlasının vücuda girmesine engel olur. Sürüldüğü bölgenin üzerini sıkı sıkı saran giysiler giyilmesinden de kaçınılmalıdır. Pamuklu olan giysilerde hava sirkülâsyonu daha kolay olduğundan tercih edilmelidir. İlaçla sürüldükten sonra giyilen giysiler ise kullanıldıktan sonra hemen yıkanmalıdır.

TRAVAZOL KREM NASIL KULLANILIR?

Kremi mutlaka doktorunuz size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Krem günde 2 defa uygulanır. Doktorunuzla koordineli bir şekilde TRAVAZOL tedavisi iltihabi veya egzamalı deride iyileşme olduktan en geç 2 hafta sonra sonlandırılmalıdır. Bu, özellikle kasık ve genital bölgelerde kullanım için geçerlidir.

TRAVAZOL KREM FİYATI

Reçete ile satılan travazol krem 20.44 TL’dir. Eczanelerden reçete ile alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir