Kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir?

Kirpiklerinizi uzun, gür ya da olduğundan daha dikkat çekici göstermek istediğinizde imdadınıza takmak kirpikler yetişiyor. Kozmetik dünyasında binlerce modeli bulunan takma kirpikleri evde kendiniz takmak istediğinizde zorlanıyorsanız püf noktaları öğrenmenizde fayda var. Kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir? Takma kirpikler zararlı mıdır? Öğrenmek istiyorsanız mutlaka yazımıza göz atabilirsiniz.

Takma kirpikler günlük kullanımda pek tercih edilmese de özel günlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Özenli hazırlamak isteyen kadınların şimdilerde bir numaralı tercihi arasında olan takma kirpikler, tek tek takılan ve bütün halinde takılan kirpikler olarak ikiye ayrılır. Günlük hayatınızda tek tek takılan kirpikleri tercih ederek daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak kullanımı ve takması biraz zahmetlidir. Evde kendinize kirpik takmak istiyorsanız hazırladığımız adımları izleyebilirsiniz.

PEKİ KİRPİK NASIL TAKILIR?

Kirpiği cımbız ile paketinden çıkartın. Çıkardığınız kirpiği göz kapağınızın iç kısmına çok gelmeyecek şekilde gözünüze yapıştırmadan ölçün. Eğer takma kirpik gözünüze büyük geliyorsa dış kısmından biraz kesin, çok yapay bir görüntü olmasın.

Kirpiğin dibine ince bir katman yapıştırıcı sürün. Bu aşamada 15-20 saniye bekleyin ki yapıştırıcınız biraz yoğunlaşsın. Yapıştırıcıyı çok sıvı haldeyken takmaya çalışırsanız kendi kirpiklerinize yapışır ve onları temizlerken kirpiklerinize zarar verebilirsiniz.

Kirpiği yapıştırırken göz kapağınızın ortasından başlarsanız kontrolü daha kolay sağlamış olursunuz. Daha sonra iç ve dış kısımlarını yapıştırın. Uygulama bittikten sonra kirpik diplerinizden siyah bir kalemle geçerek yapışkanlı görüntüden kurtulabilirsiniz.

TAKMA KİRPİKLERİN ZARARLARI

– Gözde ağırlık yaptığı için doğal kirpiklerin incelerek dökülmesine sebep olur. Özellikle hassas bir göz yapısına sahipseniz ya da alerjiye yatkın bir vücudunuz var ise takma kirpik kullanmamaya özen göstermelisiniz.

– İpek kirpik ya da uzun süre kalıcı takma kirpik yaptırmak istiyorsanız, mutlaka gittiğiniz klinikte veya güzellik merkezinde kullanılan aletlerin hijyenik olmasına özen gösterin.

 Kirpiği yapıştırmak için kullanılan kimyasal yapıştırıcılar enfeksiyona sebep olabilir. Bu yüzden çıkardıktan sonra gözlerinizi antiseptik solüsyon ile temizleyin.

KİRPİK DÖKÜLMESİNE KARŞI EVDE YAPABİLECEĞİNİZ YÖNTEMLER

 Kullandığınız takma kirpik, ucuz ya da markasız ise kanserojen etki oluşturabilir. 

 Çok sık kullanılan takma kirpikleri, kişinin kendi kirpiklerinin uzamasını geciktirir.

 Takmak kirpiklerde biriken zor ve bakteriler gözlerinizde ciddi hastalık meydana gelmesine yol açabilir. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir