Evde saç nasıl boyanır? Püf noktaları neler? Dip boyası gelenler için çözüm önerileri

Saçlarınızı sık sık kökten uca boyamak, saçlarınızın kırılmasına ve yıpranarak yanmasına sebep olabilir. Oluşan bu kırılmalar ve yanların uzun süreli bir hata neden olduğunu bilmelisiniz. Peki dip boyası gelenler ne yapmalı, ne kadar sürede dip boyası yapılmalı? Tüm bu soruların yanıtı merak ediyorsanız haberimize göz atabilirsiniz. İşte dip boyası gelenler için çözüm önerileri…

Koronavirüs nedeniyle karantina günlüklerinde kuaförler kapandığı için saçlarınızın dip boyası gelmiş olabilir. Bu durumda kötü görüntüyü ortadan kaldırmak aynı zamanda saçlarınızın eski görünümüne kavuşması için saçlarınızı boyamak isteyebilirsiniz. Ancak evde saç boyama işlemi çok dikkat edilmesi gereken bir uygulamadır. Bugün hazırladığımız yazıda saç boyamanın püf noktalarından ince ayrıntılarına kadar tüm merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz. Sosyal izolasyonun ne kadar süreceği ve kuaförlerin ne zaman açılacağı belli değil. Bu nedenle saç boyama işlemlerimizi evde kendi başımıza yapmamız gerekiyor. Evde saç nasıl boyanır, evde saç boyarken nelere dikkat etmeliyiz, evde saç boyamak için hangi malzemelere ihtiyaç var merak ediyorsanız, detaylar haberimizde.

SAÇ NASIL BOYANIR?

1-İlk olarak boyanın yüzünüze bulaştığında rahatça çıkması için yüzünüze nemlendirici bir krem sürün. 

2-Boyanın cilde alerji yapıp yapmadığını anlamak için kulak arkanıza boyadan bir az uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Eğer herhangi bir kızarıklık ve kaşıntı olmadıysa saçlarınızı boyamanıza engel olacak bir durum yok demektir. 

3-Eğer saçlarınız kıvırcıksa saçlara boyanın daha rahat dağılması için  saçlarınızı mutlaka düzleştirin. 

4-Boya uygulanacak saç yeni yıkanmış olmamalıdır. Saçlarınızın kirli olması boya yapma açısından daha avantajlıdır. Çünkü saç temiz olduğunda saç köklerindeki gözenekler açık olur ve boya değdiğinde yanma ve acıya sebep olur. 

5-Kutunun içinden çıkan saç boyasını eski bir dondurma kabının içinde karıştırırsanız fırça ile boyayı alıp sürmeniz kolaylaşır. 

6-Saçlarınıza boyayı sürdükten sonra saç uçlarınıza alimünyum folyo ile sarmalısınız. Bu boyanın saça daha kolay nüfuz etmesini sağlayacaktır. 

7-Saçlarınızı boyadıktan sonra boya kutusunda yazan zamana göre saçınızda bekletebilirsiniz. 

8-Boyama işlemi bittikten sonra saçlarınızı uygun bir şampuanla boya saçtan tamamen çıkan kadar yıkayın. 

DİP BOYASI İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Her kadın saçlarını boyattıktan sonra dip boyası konusunda oldukça sıkıntı çeker. Genellikle röfleli ya da saçlarının renginde büyük değişimler yapan kadınlar sık sık dip boyası yaptırma ihtiyacı duyar. Ancak dip boyası sandığınız kadar uygun fiyatlı bir uygulama değildir. Sizleri dip boyası yaptırmaktan kurtaracak aynı zamanda bütçenize katkı sağlayacak önerilerle karşınızdayız. Eğer boyama işleminden bir hafta sonra saç dipleri belirginleşen kadınlar arasındaysanız mutlaka hazırladığımız bu yazıya göz atmalısınız. İşte dip boyası gelenler için harika çözüm önerileri:

SAÇLARINIZA HACİM KAZANDIRIN

Dip boyasının geldiğini gizlemenin en iyi yolu saçlara hacim vermektir. Dip boyasını yaptıracak hem zamanınız hem de bütçeniz olmadığı zamanlarda kurtarıcı olacak en kolay öneri saçlarınıza dalgalı ya da kıvırcık şekiller vererek iyi bir hacim kazandırmak. Fırça tarak yardımcıyla ya da kurutma makinesiyle bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

SAÇINIZA BANT TAKIN

Gün içerisinde kullandığınız saç modelleri de örneğin at kuyruğu gibi, çıkan dip boyasını daha çok açığa çıkarır. Saç diplerini saklamak için fular ya da eşarbı bant şeklinde yapın ve modern bir hava katabilirsiniz.

KURU SAÇ BOYASI

Son yıllarda kozmetik dünyasında dip boyası gelenler için birbirinden farklı ürün bulunuyor. Ancak bunların hepsi istediğiniz etkiyi vermeyebilir. Sizlere önerebileceğiniz en güzel ürün ise kuru şampuanlar olacaktır. Kuru şampuanların içerisinden saç renginize uygun tonu bularak acil durumlarda kurtarıcı ürününüz olarak tercih edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir