Aknilox Jel ne işe yarar? Aknilox Jel nasıl kullanılır? Aknilox Jel fiyatı nedir?

Sivilce sorunu malum herkesin canını sıkan bir cilt problemidir. Dermatologların özellikle ergenlik döneminde önerdiği Aknilox Jel hakkında merak edilen soruları yanıtladık. Aknilox Jel ne işe yarar? Aknilox Jel nasıl kullanılır? Aknilox Jel fiyatı nedir? sorularının yanıtını haberimizde bulabilirsiniz.

Etken maddesi Eritromisin olan Aknilox Jel %2 jel ve %4 formunda sadece eczanelerde satılan bir ilaçtır. Vücutta iltihaba yol açan kimyasalların etkilerini azaltıcı ve cilt üzerindeki bakterilerin yayılmasını önleyici etkiye sahip antibiyotik olan Aknilox Jel, akne vulgaris (sivilce) tedavisi için kullanılmaktadır. Uzmanların sık sık reçete ettiği bu jel, ergenlik çağında olanların kullandığı başlıca jellerin başında gelmektedir.  Çok kısa sürede etkisini göstererek sivilceleri yok eden Aknilox Jel, uygulanan bölgelerde bakterinin üremesi ve yayılması durdurulur. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi yan etkilerini arttırabilir. Bu yüzden mutlaka uzman doktora danışarak kullanılması gerekir. 

AKNİLOX JEL NASIL KULLANILIR?

Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra ilacı parmağınızın ucuyla sivilceli bölgeye sürünüz.  Genellikle sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulanır. İlacı sürdükten sonra ellerinizi yıkayın. Tedaviye başlarken ilacın %4 lük formunun kullanımı önerilmektedir. 2 aylık tedaviden sonra belirgin bir iyileşme görüldüğünde, % 2 lik formuyla kullanıma devam edilebilir. 

AKNİLOX JEL YAN ETKİLERİ

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.

AKNİLOX JEL 2020 FİYATI NEDİR?

Aknilox jel 2 çeşittir. Her iki üründe tüp içerisinde 30 gr olarak satılmaktadır. %4 aknilox jel 24.20 TL‘dir. %2 aknilox jel ise 21.77 TL‘dir. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir