Ev kıyafetleri içerisinde rahat hissetmenin yolları

Sosyal izolasyon döneminde gündelik yaşamınızı daha hareketli ve canlı tutmanızı sağlayacak, sizi olduğunuzdan daha enerjik tutacak belli başlı tüyolar bulunur. Sizler için ev kıyafetleri içerisinde rahat hissetmenizin sağlayacak günlük kombin önerilerini derledik. İşte uygulamanız gerekenler.

Sosyal izolasyon döneminde evlerinizde geçirdiğiniz dönemi kendinize ayırmanız en doğru yönelim olacaktır. Çünkü herhangi bir şeyle uğraşıyor olmanız, psikolojik açıdan size olumlu yansımalarla dönecektir. Ancak gündelik yaşam içerisinde yaptığınız işler kadar giyim şeklinizin de psikolojik açıdan önemi oldukça yüksek. Bütün gün pijamalarla dolaşmak yerine, sizi enerjik tutacak ve daha mutlu olmanızı sağlayacak parçaları giymeyi ve renkleri kullanmayı tercih etmelisiniz. Peki bu parçalar ve renkler nelerdir? Sizler için hem bu parça ve renklere hem de bunun dışında uygulamanız gerekenlere yer verdik.

EV KIYAFETLERİ İÇERİSİNDE RAHAT HİSSETMENİN YOLLARI

UZUN ELBİSELER GİYİNİN

Bahar ve yaz dönemlerinde en çok tercih edilen elbiselerdir. Sosyal izolasyonun etkisiyle bütün gün pijama giymek ya da eşofman giymek yerine, uzun tiril tiril elbiselerinizi giyerek, baharın enerjisini üzerinizde taşıyabilirsiniz. 

CANLI RENKLER KULLANIN

Renklerin psikoloji üzerindeki etkisi yadsınamaz derecede büyük. Bu nedenle kıyafetlerinizde, sizleri enerjik ve mutlu hissettirecek renkleri tercih edin. Bu renkler de, canlı renkler sınıfına giren pembe, sarı, yeşil, mavi ve beyaz gibi tonlardır. Siyah, gri ve lacivert gibi renklerden kesinlikle uzak durmalısınız.

MAKYAJ YAPIN

Gündelik yaşam içerisinde size mutluluk hissi verecek şeylerden biri de makyajtır. Kıyafetlerinizi tamamlayıp kendinizi olduğunuzdan daha şık ve güzel hissi verdiren, hafif bir günlük, doğal makyaj uygulaması deneyebilirsiniz.

AKSESUAR KULLANIN

Aksesuar deyince aklınıza yalnızca küpe, yüzük veya kolye gelebilir. Ancak renkli saç bantları, elbise kemerleri, toka ve halhal gibi parçalar da aksesuar sınıfına girer. Takacağınız renkli aksesuarlar ile saçlarınızı, el-kol ve ayak kısımlarınızı hareketlendirebilirsiniz. 

EV AYAKKABILARI KULLANIN

Bütün gün ev içerisinde çorap, terlik giymekten sıkılabilirsiniz. Bunun için daha önce dışarıda giymediğiniz ayakkabılarınızı, ev ayakkabısı olarak kullanabilirsiniz.  

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir