Karantina döneminde uygulayabileceğiniz pijama kombinleri

Sosyal izolasyon döneminde olduğumuz bu süreçte sadece yatarken değil gündelik yaşam içerisinde de giymeye başladığınız pijamalar, sizleri hem rahat hissettirmeli ve hem de şık durmalı. Peki bir pijamanın rahat hissettirmesi neye bağlıdır? Sezonun en şık pijama modelleri hangileri? Sosyal izolasyon döenminde pijamalarınızla nasıl kombinler uygulayabilirsininiz? Sizler için yakından değindik.

Pijamaları uyku kıyafeti olarak kullanmak dışında, ev içerisinde daha rahat edebilmek için de giymeyi tercih edenler çoğunluktadır. Yazın terletmeyen kışın ise daha sıcak tutan ürünlere yönelinir. Ancak bununla birlikte, şıklık da önemli bir noktadır. Uykuya geçiş noktasında kolaylık sağlayan pijama; hem fiziksel hem de zihinsel sağlık açısından önem teşkil eder. Bu nedenle uyurken rahat ve sağlıklı giysiler tercih etmek gerekir. Öyleyse bir pijama tercih ederken; bu özelliklere önem vermeniz gerekir. 

PİJAMALARIN SAHİP OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER

– Kumaş: Kumaş, en önem verilmesi gereken özelliklerdendir. Kaliteyi belirleyen kumaşlar içerisinde; pamuklu kumaşlar, nefes alabilme yönü sayesinde daha kaliteli bir uyku süreci yaşatır. Aynı zamanda özellikle kış ayları polar kumaşlar uygun olacaktır. Çünkü bu kumaşlar; yumuşak ve sıcak tutan bir yapıya sahiptir.

– Vücuda rahatlık vermeli: Haber içerisinde bahsettiğimiz en önemli noktalardan biri rahatlık. Bir pijamanın, vücudu sıkmayan rahat hissettiren yapıya sahip olması, bedeninizin gevşemesini sağlar.

– Bilinen ve kaliteli markalar: Sağlığınız açısından bildiğiniz ve ürün üretiminde sağlık açısından doğru kumaş türlerini ve maddeleri kullanan markaları tercih etmeniz, doğru olandır.

PİJAMALARLA UYGULANABİLECEK KOMBİNLER

Bahar dönemiyle birlikte artık terletmeyen modeller tercih edilmeye başlandı. Günlük hayatta daha rahat olabilmek için üzerinizden çıkarmadığınız pijamalar için basit ama dikkat çekici kombinler uygulayabilirsiniz.

Baharın gelişini simgeleyen çiçek desenleri ve açık tonları üzerinde taşıyan pijamalar, ilk tercihiniz olabilir. Eğer üst kısmı veya alt kısmı desenli kullanıyorsanız, diğer parçayı mutlaka düz stilde tercih edin. Böylelikle desenlerin canlılığını ön plana çıkarmış olursunuz.

Pijama seçiminizde kesinlikle koyu tonlara yönelmeyin. Çünkü evde geçen vakitte dışarıya çıkamadığınız için oluşan sıkıntılı ruh halini, kombinlerinizle kırmanız gerekiyor. Bunun için olabildiğince koyu tonlardan uzak durup daha açık tonlara yönelmeniz sizin için daha uygundur.

Pijamalarınızı olduğunuzdan daha canlı ve cıvıl cıvıl görünmesini sağlamak için; pofuduk terliklerle spor bir kombin, topuklu terliklerle de dikkat çekici bir şıklık oluşturabilirsiniz.

Eğer gün içerisinde daha enerjik bir stile sahip olmak istiyorum diyorsanız, son dönemin trendi olan çizgi karakterlerden oluşan pijama takımlarını tercih edebilirsiniz. 

 

PİJAMA TAKIMI MODELLERİ VE FİYATLARI

DE FACTO: 70 TL – 80 TL

DE FACTO: 40 TL

ZARA: 190 TL

H&M: 129 TL – 119 TL

H&M: 129 TL – 119 TL

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir