Çay ağacı yağı kreminin cilde faydaları nelerdir? Çay ağacı yağı kremi nasıl kullanılır?

Doğadan gelen mucizeler arasında yer alan çay ağacı yağının cilde inanılmaz faydaları olduğunu duymuşsunuzdur. Sivilcelerden cilt lekelerine, egzamadan mantarlara kadar birçok cilt sorununu ortadan kaldıran çay ağacı yağının kremi de bir o kadar faydalı. Peki bu faydalar neler? Çay ağacı yağı kremi ne işe yarar? Çay ağacı yağı kremi nasıl kullanılır? öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Çay ağacı yağı kremi, muhteşem bir antiseptik özelliğe sahip ayı zamanda cildimizi virüs, bakteri ve mantarlardan arındıran bir krem olmanın yanı sıra cildimizi besleyerek, nemlendiriyor.  Çay ağacı özüyle zenginleştirilen krem, pek çok marka tarafından üretiliyor. Özellikle Farmasi kozmetik markası tarafından üretilen bu kremler; ülkemizin yanı sıra dünya çapında yoğun bir ilgi görüyor. Dr. C. Tuna’nın piyasaya sürdüğü çay ağacı yağı kremi, besleyici ve onarıcı bir etki göstererek  yara ve yanıkların üzerine sürüldüğünde yara ve yanıkların hızlıca iyileşmesine yardımcı oluyor.

Pek çok sivilce kreminin bileşenlerinde yer alan çay ağacı; sivilcelerin üzerine sürüldüğünde bakteri ve mikropları öldürüyor. Aknedeki iltihaplanmanın daha geniş alanlara yayılımını durduruyor. Düzenli olarak kullanıldığında akne ve sivilcelerde gözle görülür bir iyileşmeye tanık olmanıza olanak tanıyor.

–  Ciltte kaşıntı, şişme, kızarıklık ile belirgin, cildin oldukça kötü görünmesine neden olmanın yanı sıra deride kaşıntıya yol açan egzamanın tedavisinde üstün bir performans sergileyen çay ağacı kremi; derideki egzamalı bölgeye sürüldüğünde kaşıntıyı kesiyor, şişliği indiriyor, kızarıklığı alıyor. Kısacası hastanın hem cildini güzelleştiriyor hem de kendini daha iyi hissetmesini sağlıyor.

Tırnak kalınlaşmasının ve tırnak batmasının en yaygın nedenleri arasında bulunan tırnak mantarlarıyla mücadele eden krem; tırnak sararmasını, iltihaplanmasını ve şişmesini tedavi ediyor. Tırnak diplerine yerleşen bakteri ve mikropları öldürmenin yanı sıra tırnaklarımızı nemlendirerek, besliyor. Tırnak hücrelerimizi yenilediğinden tırnaklarımızın daha sağlam ve güçlü olmasına öncülük ediyor. Tırnaklarınızı güçlendirmek, beslemek ve tırnak kırılmalarını önlemek için günde birkaç sefer tırnaklarınıza bu kremden sürebilirsiniz.

– Özellikle yaz aylarında sıcak havalar yüzünden giderek daha da artan ter kokusunu önlemede yararlanabileceğiniz çay ağacı kremi, koltuk altı bölgesine sürüldüğünde kötü kokuyu alıyor.

– Bakteri ve mikrop kırıcı olan, güçlü anti bakteriyel özelliği ile cildi toksinlerden arındıran bu harika krem, ölü hücreleri cildimizden uzaklaştırarak, cildimizi derinlemesine temizliyor.

Cilt lekelerini gidererek, bu lekeleri beyazlaştıran ve zamanla cildin eski rengine kavuşmasını sağlayan bu krem, cilt ton dengesizliklerine oldukça iyi geliyor. Cilt renginizi birkaç ton açmak istediğinizde ya da cildinizdeki lekeleri doğal bir şekilde tedavi etmeyi dilediğinizde bu kremden yararlanabilirsiniz.

ÇAY AĞACI YAĞI KREMİ NASIL KULLANILIR?

Kremi cildinizde sorunlu bölgeye günde birkaç kez sürebilirsiniz. Ürünü kullanmadan önce mutlaka ambalajda belirtilen kullanım talimatlarını okumalısınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir