Mangalın yanına yakışan en güzel tarifler

Yaz aylarında yapılabilecek en keyifli etkinlik pikniktir. Kışın içi ısıtan, yazın doğa ile buluşturan piknikler lezzetli sofralara imza atar. Önceden yapılan hazırlıklar da tamamlandığında pikniğin tadına doyum olmaz. Kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası olan piknikte ne yenir? Mangalın yanına yapılabilecek tarifler bugünkü yazımızda.

Tüm hafta çalışıp tatil gününüzde temiz hava almak, kafa dinlemek ve ailenizle güzel bir vakit geçirmek için kesinlikle piknik ideal bir tercih olacaktır. Bahar aylarından sonra daha sık yapılan bir sosyal etkinlik olarak kültürümüzde yer alan piknikte mangal olmazsa olmazdır. Afiyetle kurulacak piknik sofrası için akıllarda bir soru oluşur: Piknikte neler yenir? Evden götürebileceğiniz yemekler neler olabilir? Bir gece öncesinden sarmanızı sardıysanız, siz pikniğe hazır sayılırsınız. Şimdi sizlere etler pişene kadar atıştırabileceğiniz, piknik masasında gördüğünüzde adeta temiz havayla buluşunca iştah açan tarifleri bir araya getirdik. Sabahın ilk ışıklarında başlayan piknikte kahvaltıdan akşam yemeğine kadar ne yenir sorularını ortadan kaldıracak muhteşem tarifimiz var. 

SİGARA BÖREĞİ

Pikniklerin olmazsa olmazı pratik sigara böreği, oksijenle buluşup da iştahı açılan kişileri doyuracak bir lezzet.Kısa süre içinde sarabileceğiniz, içine ne eklerseniz koyabileceğiniz sigara böreği piknik masanızın anında tükenen yemeği olabilir. Eğer önceden sarıp dondurucuya attığınız sigara börekleri varsa, pikniğe bir an önce başlayabilirsiniz.

SİGARA BÖREĞİNİN TARİFİ İÇİN TIKLAYIN: SİGARA BÖREĞİ TARİFİ

PATATES SALATASI

Patates salatası piknikte nasıl hazırlanır diye merak mı ediyorsunuz? Közlerin içine attığınız patatesler ile nefis bir salata hazırlayacağınızı unutmayınız. Dilediğiniz sebzelerle karıştırdığınız patatesleri salata tabağına afiyetle aktarabilirsiniz. Programlı bir piknik yapacaksanız, evden çıkmadan patatesleri haşlamak size zaman kazandırabilir.

PATATES SALATASI TARİFİ İÇİN TIKLAYIN: PATATES SALATASI TARİFİ

DEREOTLU POĞAÇA

Piknik sezonunu açtıysanız, evde bir şeyler hazırlayıp artık havanın tadını çıkarmalısınız. Hem doyurucu hem de kolay olsun diyenler için dereotlu poğaça tariflerimiz, pikniklerin en sevilen atıştırmalığı olacak. Mayalanma derdi olmadan, dakikalar içinde poğaça kokusu almak için siz de piknik menünüze dereotlu poğaçayı ekleyebilirsiniz.

DEREOTLU POĞAÇA TARİFİ İÇİN TIKLAYIN: DEREOTLU POĞAÇA TARİFİ

KISIR

Piknikte hep et mi yiyeceğiz diye yakınanlar için nefis bir piknik lezzeti daha önerelim. Kısır, günlerin ve pikniklerin iştahla yenen bir üyesi. Börekli, pastalı piknik anlarında olmazsa olmaz dediğiniz kısır siz ne zaman yemek isterseniz tabağınızda olacak. Semaverde çay da demleniyorsa keyfinize diyecek yok.

KISIR TARİFİ

YAPRAK SARMA

Yaprak sarması kalabalık pikniklerin parmak yedirten bir lezzeti. Önceden planlanan piknikler için akşamdan sarmaya başladığınız yaprak sarmalar, piknik sofrasında görenlerin iştahını açacak. Izgarada pişen etlerin kokusuyla mest olurken tabaklardaki sarma ile anlık açlığınızı giderebilirsiniz.

YAPRAK SARMA TARİFİ

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir