Yüzdeki sivilce izleri nasıl gider? Sivilce izlerini gideren maske tarifleri

Hormon düzensizlikleri ve çeşitli sebeplerden dolayı oluşan iltihaplı sivilceler, yanlış tedavi edildiğinde ya da yanış bir ürün kullanımı sonrasında yüzünüzde geçmeyen iz bırakabilir. Bu izler için medikal yöntemleri denemek cildinizde yeni bir hasar oluşturabilir. Bu yüzden doğal yöntemleri kullanabilirsiniz. Peki bu lekeleri gidermek için doğal yöntem var mıdır? Sivilce izlerini gideren en kolay yöntemler:

Cildinizin alın, çene, yanak burun bölgelerinde çıkan sivilcelere sık sık elinizle dokunmak, ya da sıkarak yok etmeye çalışmak binlerce sivilcenin oluşumuna yol açtığı gibi aynı zamanda yara izi gibi gitmeyen lekelere sebep olabilir. Bu lekeler cilt üzerinden uzun süre gitmediği gibi zamanla delik gibi görünene minik çukurlara neden olabilir. Doktorunuzun rehberliğinde günümüzde kullanılan iğneli lazer, kimyasal peeling, radyofrekans ya da IPL lazer gibi yöntemlerle de kısa sürede bu izleri giderebilirsiniz. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda  bu izleri gidermenin en sağlıklı yolu doğal yöntemleri kullanmak ve aynı zamanda düzenli bir rutin oluşturmaktan geçtiğini ortaya koydu. Oluşan bu lekeleri gidermek için kimyasal yöntemler yerine evde uygulayabileceğiniz pratik maskeler hem daha güvenli hem de kısa sürede sonuç almanızı sağlayacaktır. Hazırladığımız bu yazıda yüzünüzdeki sivilce izlerini yok eden karışımları ele aldık.

SİVİLCE LEKELERİNİ GİDEREN EN DOĞAL YÖNTEMLER: 

BAL MASKESİ

Bir miktar balı sivilce izlerinizin olduğu bölgeye sürün. 10 dakika boyunca masaj yapın. 1 saat sonra da ılık su ile temizleyebilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

1 yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağını ve 2 damla lavanta yağını cezvede ısıtın. Karışım ılık hale geldiğinde direk sivilcelerinizin üzerine sürün. 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

GÜL SUYU MASKESİ

MALZEMELER:

100 ml gül suyu
2 yemek kaşığı bal
2 yemek kaşığı şeker
2 yemek kaşığı E vitamini

YAPILIŞI:

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın.
3-4 dakika boyunca pamuk yardımı ile cildinizde sivilce izi olan bölgelere uygulayın. Son olarak ılık su ile yıkayın.

LİMON MASKESİ

MALZEMELER:

1 çorba kaşığı limon suyu
2 çorba kaşığı bal

YAPILIŞI:

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra ocağa alın.
3 dakika kaynadıktan sonra yüzünüze sürülebilecek ısıya gelene kadar bekleyin.
15 dakika cildinizde bekletip, cildinizi temizleyin. 

BAL VE ELMA MASKESİ

MALZEMELER:

1 adet elma
3 veya 4 yemek kaşığı bal 

YAPILIŞI:

Elmayı rendeden geçirip üzerine balı ilave edin.
Cildinize sürüp 15 dakika bekletin. 
Daha sonra ılık su ile yıkayın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir