Oximin jel ne işe yarar? Oximin jel nasıl kullanılır? Oximin jel ne kadar?

Sivilcelerle başı dertte olanların merak ettiği Oximin jel, alın bölgesindeki adeta kısa sürede siliyor. Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Oximin jel hakkında merak edilen tüm sorularınızı sizler için yanıtladık. Oximin jel nedir? Oximin jel nasıl kullanılır? Oximin jel ne kadar? Oximin jel yan etkisi var mıdır?

Etken maddesi Benzoil peroksit ve  Klindamisin fosfat olan Oximin jel, özellikle adet dönemlerinde artan küçük küçük sivilcelerin tedavisinde kullanılıyor. Uzman doktorların önerisi üzerine alınması gereken Oximin jel aynı zamanda aknelere sebep olan bakterilerin cilt üzerinde gelişimini engelliyor. Diğer kremlere göre çok fazla bilinmeyen bu jel, özelliğiyle fazla yağ ve kirin ciltten kolayca temizlenmesini sağlar. 25 gramlık tüplerde sadece eczanelerde satılan Oximin jeli kullandığınız günden itibaren etkisini görebilirsiniz. Kullananların bir çoğu siyah nokta, beyaz nokta gibi sorunları da ortadan kaldırdığını söylüyor. Ciltten kolayca temizlenmesini sağlayan bu jelin içerisinde bulunan etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız. Kullandıktan sonra tamamen etkisini göstermesi 2-5 haftayı bulabilir. Bunun yanında en fazla 12 hafta süresince kullanmalısınız.

OXİMİN JEL NASIL KULLANILIR? 

Oximin jeli kullanırken mutlaka uzman doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bunun dışında kullanmak istiyorsanız parmak ucunuza küçük bir miktar alın ve sonrasında sivilceli temiz bölgeye uygulayın. Gün bir kez akşamları uygulayıp kuruduktan sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Eğer jel cilt üzerine kolayca sürülmüyorsa çok fazla uyguluyor olabilirsiniz. Jel sonrasında aşırı kuruluk yaşıyorsanız nemlendirici uygulayabilirsiniz. 

OXİMİN JEL NE KADAR?

Anti-akne preparatlan olarak isimlendirilen ilaç grubuna dahil olan bu kremin fiyatı 42.69 TL‘dir. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir