İsotrexin Jel krem nedir? İsotrexin Jel ne işe yarar? İsotrexin Jel nasıl kullanılır?

Eczanelerde satılan tüm kremler bu ara özellikle sosyal medya da dillerden dile dolaşıyor. Adını sıkça görebileceğiniz İsotrexin Jel de cilde iyi gelen kremler arasında. Peki İsotrexin Jel nasıl kullanılır? İsotrexin Jel ne işe yarar? İsotrexin Jel fiyatı nedir? Öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Etken maddesi Eritromisin, İsotretinoin olan İsotrexin Jel, vücutta iltihap oluşumuna sebep olan kimyasalların etkilerini azaltıyor. Kullanıldıktan sonra kısa bir süre sonra etkisini gösteren İsotrexin Jel, akterilerin cilt üzerinde yayılmasını da engelliyor. Hafif ve orta şiddetli sivilce (Akne) tedavisinde uzman doktorların önerdiği İsotrexin Jel, ciltte görülen iltihaplı veya iltihapsız bozuklukların  tedavisinde oldukça etkilidir. İçerisinde yer alan maddeler sayesinde Komedon, püstül, ve papüllerle; yani cilt altındaki yağ ile kir tabakasının birleşmesinden oluşan siyah noktalar, içi irinle dolu kabarcık, deride küçük, kenarları iyice belli kabartılar gibi sorunları gideriyor. Eğer etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayınız. Eğer, gül hastalığınız veya akut egzama yada ağız çevresinde cilt iltihabı durumlarından herhangi biri varsa; kullanmanız önerilmez. 

Uzmanlar 12 yaşının altında çocukların kullanmaması konusunda uyarıyor. Bu kremi uzman doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmamanız gerekir. Eğer doktorunuz reçete ettiyse,  daha çok kullanımı tedaviden iyi sonuç alınmasını sağlamaz. Yan etki hatta ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. İlacın tam olarak etkisini göstermesi 6 ila 8 haftayı bulabilir.

İSOTREXİN JEL KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bunun dışında kullanacaksanız, bölgeyi su ile temizleyip kurutun. Daha sonra jeli ince bir film tabakası halinde ilgili bölgeye sürün. Günde bir veya iki kez uygulamanız yeterli olacaktır. Uygulamadan sonra ellerinizi yıkayın. 

İSOTREXİN JEL KREM FİYATI

Reçete ile ya da reçetesiz alınabilen İsotrexin 30 gr jel fiyatı 18.71 TL’dir. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir