Bacak çatlakları nasıl geçer? En etkili çatlak kürü

Birçok kadının korkulu rüyası haline gelen çatlaklar, görünüm itibariyle can sıkıcı bir hal alabilir. Bacağınızda oluşan çatlakları evde hızlıca gidermenin doğal yöntemleri ve doğadan gelen mucizevi kaynaklar bulunuyor. Yapımı ve uygulaması oldukça basit olan, düzenli uygulandığında bacak çatlaklarını pratik bir şekilde gideren kürler haberimizin detaylarında…

Aşırı kilo alıp verme, düzensiz spor, yağlı yiyecekleri fazla tüketme hatta bazen genetik olarak da görülebilen bacak çatlakları, genellikle kadınların hamilelik dönemlerinde sık karşılaştıkları bir tür vücut sorunlarından biridir. Tıpta adı Xerosis Kutis veya Asteatosis olarak bilinen bacak çatlakları yapılan bir araştırmaya göre, cildin aşırı kuru olmasından dolayı da kaynaklanıyor. Bacak çatlakları her mevsim olabileceği gibi her yaşta her insanda görülebilir.Peki bu çatlaklar nasıl geçer? Bacak çatlaklarını gidermenin en etkili yolu nedir? Evde çatlak giderme yöntemleri nelerdir? Tüm merak ettiğiniz soruların yanıtı haberimizin detaylarında…

ZERDEÇAL İLE BACAK ÇATLAKLARINI GİDERME

Zerdeçalın içerisindeki antioksidanlar sayesinde cilt parlatıcı ve bazı sorunları gidermede kullanılabilen bir yöntemdir. 1 yemek kaşığı zerdeçal ile 1 yemek kaşığı yoğurdu güzelce karıştırın. Daha sonra çatlakların üzerine uygulayıp 15 dakika kadar bekletin. Etkili sonuç almak istiyorsanız her gün aynı saatte 2 kez çatlakların üzerine uygulayın.

KAHVE İLE BACAK ÇATLAKLARINI GİDERME

Kahve, yüksek biyolojik aktivitesi aynı zamanda kafein içerdiği için kan akışını hızlandırarak cildin canlı ve parlak olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cildin deri altındaki hücreleri de uyarır. Kahve telvesini suyla karıştırın. Çatlakların üzerine uygulayın. 5 dakika dairesel şekilde masaj yaptıktan sonra temizleyin. Hemen sonrasında zeytinyağıyla da ovalayın ve temizleyin.

ARGAN YAĞI İLE BACAK ÇATLAKLARINI GİDERME

Argan yağı, kozmetik ürünlerinin içerisinde bol miktarda bulunan bir yağdır. E vitamini ve antioksidan bakımından oldukça zengin olan argan yağı ile bacak çatlaklarının rengini azaltabilirsiniz. Organik argan yağıyla çatlakların üzerine masaj yapın. Günde 2 defa kadar uygulayabilirsiniz.

ÇATLAK OLUŞMASINI ÖNLEYEN KÜR

Atkuyruğu (zemberek otu), yaygın olarak tıbbi amaçlarla kullanılan yabani bir bitkidir. 100 gram atkuyruğu yaprağını, sekiz damla limon suyu ve bir litre %20 oranındaki alkole batırıp bir ay bekletin. Bir ay geçtiğinde, kullanacağınız kadar karışımın içine bu miktarın yarısı kadar su ekleyip karışımı seyreltin ve sorunlu bölgeye günde iki kez uygulayın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir