Çabuk uyutan ve rahatlatan en güzel bebek ninnileri! Bebekleri mışıl mışıl uyutan ninni listesi

Bebeğin uykusuz kalması demek, anne ve babayı tüm gece nöbete dikmek demektir. Çalışan bir anne ya da babaysanız uykunuzu alamadığınız zaman ertesi günün ne kadar zor geçeceğini söylemeye gerek yok. Aileye yeni bir aile üyesinin katılmasıyla tümüyle değişen hayatınızı yeni düzene alıştırmak için doğru stratejileri uygulamak önemlidir. Eğer sizde bebeğinizi uyutmada zorluk çekiyorsanız, onun için en özel ses tonu olan annelerin tınısıyla söyleyebileceği en güzel ve duygusal ninnileri bir araya getirdik. En çabuk bebek uyutan ninni hangisi? En güzel bebek ninnileri neler? Uyumayan bebekler için ninni…

Bebeklerini uyutma konusunda güçlük çeken anneler her ne kadar pışpışlama, kundaklama, ayakta sallama gibi yöntemleri tercih etseler bile bazen bu yöntemlerde işe yaramayabilir. Anne ve baba olma yolunda ilk tecrübesini yaşayan çiftlerin özellikle de ilk zamanları uykusuz ve yorucu geçmektedir. Uykusu gelen bebeklerin mızmızlanıp huzursuzluk çıkarmalarına fırsat vermemeniz için uyutmaya çalışırken dinletebileceğiniz ya da söyleyebileceğiniz ninniler bu anlamda işinize yarayabilir. Bebeğinizin huzurla mışıl mışıl uyuması için uyku ortamının buna elverişli olmasına dikkat etmek ilk işiniz olmalıdır. Sessiz, sakin, çok ışık almayan hafif loş bir mekanda uyku moduna geçmek daha kolay olacağı için bebekleri de böyle ortamlarda uyutmak daha etkili olacaktır. Başlangıçta saat aralığı belli olmayan düzensiz uyku saatleri ilerleyen aylarda daha da yerine oturacaktır. Bu nedenle yeni doğan bebeğinizin ilk aylarda sizi gecenin bir vakti ayağa dikmesi çok normal. Bebeklerde tercih edilebilecek uyku yöntemlerinden birisi de kulağa hoş gelen ninnilerdir. Rahatlamalarını sağlayarak mayışmalarını sağlayan en güzel ninnileri sizlere derledik.

BEBEKLERİ HIZLI BİR ŞEKİLDE DELİKSİZ UYUTAN NİNNİLER

1- Dandini dandini dastana

2- Uyusun da büyüsün

3- Çamlıbel’den çıktım yayan

4- Atem tutem men seni

5- Bol soğanlı börülce

6- Fış fış kayıkçı

7- E bebeğim

8- Annesi onu çok severmiş

9- Hoş geldin güzel bebek

10- Uyu yavrum ninni

11- Ninnilerin merdanesi

12- Eşekli ninni

13- Yağmur yağar sere serpe

14- Uyu yavrum yine sabah oluyor

15- Danalı bebek

BEBEKLER EN KOLAY NASIL UYUTULUR?

Pışpışlama yöntemi: Hafif ve nazik hareketlerle pış pış sesi çıkartmak bebeğin mayışmasını sağlayarak uyumasını kolaylaştırabilir. Bu esnada bebeğinizi göğsünüze yakın tutup aranızdaki güçlü bağı katarak sakinleşmesini ve uyumasını sağlayabilirsiniz.

Kundaklama yöntemi: Bebeğin uzuvlarını aşırı sıkmadan doğru bir şekilde sarılan yarım kundaklama ile bebeğinizi uyutabilirsiniz. Bebeğiniz uyusa bile kundaklama sayesinde el hareketleri ile yeniden uyanmayacaktır.

Masaj yöntemi: Kolik ve sindirim sorunu yaşayan bebeklerde uykusuzluk daha sık görülür. Bunun için ilk önce bebeğinizi masaj ile rahatlatmalı daha sonra masajın etkisiyle yatışmasını sağlamalısınız. Bebeğinizin karın bölgesinde yavaş ve yuvarlak hareketlerle uygulayacağınız masaj ile pış pış yapabilirsiniz.

Beşikle uyutma yöntemi: Doğru bir beşik seçimi bebeğin rahat uykuya dalması bakımından önemlidir. Pamuklu kumaş ve ortopedik olan beşikleri hafif sallayarak bebeğinizin uykuya dalışını kolaylaştırabilirsiniz. Sallama esnasında da yukarıda sıralanan ninnileri açabilir ya da söyleyebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir