Bepanthen krem ne işe yarar? Bepanthen nasıl kullanılır? Tüy çıkarır mı?

Hem eczanelerde hem de online olarak satılan ve son günlerin en çok konuşulan kremleri arasında yer alan Bepanthen yalnızca bakım kremi olarak değil, daha birçok cilt problemini ortadan kaldırıyor. Peki Bepanthen krem ne işe yarar? Bepanthen nasıl kullanılır?Bepanthen krem tüy çıkarır mı? Bepanthen krem fiyatı nedir? Tüm merak ettiğiniz soruların yanıtı yalnızca yasemin.com’da!

İçerisindeki etken maddesi dekspantenol olarak da bilinen Provitamin B-5 sayesinde “cilt onarıcı” görevi gören Bepanthen krem cildin yenilenmesine, esnek ve nemli tutulmasına yardımcı olur. Kuru ve tahriş olmuş ciltlerin iyileştirilmesinde kullanılır. Bepanthen krem yeni adı ile beponthel krem hem internet sitelerinde hem de eczanelerde kolayca bulabileceğiniz bir üründür. 1944 yılında Bayer firması tarafından üretilen bu nemlendirici krem, herkesine evinde bulunması gerekenler arasında. Hiç kokusu olmadığı için rahatsız etmeyen bu kremi yaz-kış kullanabilirsiniz. Dermatologların egzama gibi rahatsızlıklarda da sık sık önerdiği Bepanthen krem,  emziren annelerin çatlak meme uçlarında, ameliyat yaralarının tedavisinde de gönül rahatlığıyla kullanılabilir. 

İlk bakışta ilaç diye düşünülen Bepanthen krem, diğer kremlere göre hiç yan etki olmayan bir üründür. Piyasada birçok çeşidi olan Bepanthen kremin en önemli özelliğinin onarıcı özelliği olması. Çok güvenli bir içeriğe sahip olan bu krem, cildin kurumasına bağlı olarak pul pul dökülmelerde kullanılır.

BEPANTHEN KREM

Bepanthen krem (bepanthol);  Birbirinden farklı alanlarda kullanılabilen Bepanthen krem; cildin nem oranını sağlamak, sivilce(akne) ve sivilce izi tedavisinde, çatlayan ve gerginleşen cildi rahatlatmak, cildi dış etkenlerin zararlarından korumak için kullanabilirsiniz.

Bepanthen kremin en önemli özelliği cildi uzun süre nemli tutuyor. ürk Pediatri Derneği tarafından onaylanan bu krem içeriğinde bulunan ProVitamin B5 ve Lanoli sayesinde etkisini kısa sürede göstererek cildin ekstra bakımını sağlar,ayrıca doğal bitkisel içeriğe sahiptir.Dudak çatlaklarından cilt kuruluğuna kadar etkisini hemen gösteren bu krem, hücreleri kısa sürede yenileyerek onarıcı özellik taşır.

BEPANTHEN KREM NASIL KULLANILIR?

Bepanthen kremi kullanmak için cildinizin tamamen makyajdan temizlenmiş olmasına özen göstermelisiniz. Kullanmadan önce ılık suyla yıkayıp kurulamalısınız. Akşam yatmadan önce cildinizi iyice arındırıp güzelce kremi uygulayın. Sabah uyandığınızda ılık suyla temizleyin. 

Eğer makyajdan önce cildinize uygularsanız makyajın gün boyu yüzünüzde kalmasını sağlar. Çok az miktarda elinize alıp, tüm yüzünüze eşit miktarda uygulayın. Gün içinde 2 defa uygulayabilirsiniz.Dikkat edilmesi gereken en önemli özellik meme ucuna uygulandığında mutlaka emzirme öncesinde yıkayarak temizlemelisiniz.

BEPANTHEN KREM FİYATI NE KADAR?

3 farklı şekilde eczanelerde bulabileceğiniz bu ürünlerin fiyatı e-ticaret üzerinde değişmektedir. Ancak sizlere eczanelerde satılan raf fiyatı şu şekildedir; Bepanthen krem (bepanthol) – 39,90 TL, Bepanthen Plus krem – 28,90 TL, Bepanthen merhem – 49,90 TL

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir