Eldivenle tüy nasıl alınır? Eldivenle tüy almak zararlı mıdır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kullandığınız birçok yöntemi kenara atacak eldiven ile tüy alma yöntemi son yıllarda özellikle kadınların ilgi odağı oldu. Pratik bir yöntemle tüylerinden kurtulmak isteyenlerin mutlaka denemesi gereken bu yöntem tüyleri kökten aldığı için azalmasını da sağlıyor. Peki eldivenle tüy nasıl yapılır? Eldivenle tüy almak zararlı mıdır?

Son yıllarda tüy alma yöntemleri arasında oldukça popüler olan ameliyat eldiveni sayesinde istenmeyen tüylerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Hem pratik hem de tüy azaltan bu yöntem, kıl köklerini de aldığı için uzun vadeli bir işlem olabilir. Asırlardır kadınların kullandığı eldiven yöntemi, çok etkili ve kolay bir uygulamadır. Herhangi bir zararı bulunmayan eldivenle tüy alma yöntemi, tüyün çıkmasını da geciktirir ve azalmasını sağlar.

PEKİ ELDİVENLE TÜY NASIL ALINIR?

Öncelikle tüy alacağınız bölgeyi sabunlar yıkayın ve dezenfekte edin.

Ardından güzelce kuruladıktan sonra bebek pudrası sürerek kuru olmasını sağlayın.

Bebek pudrası sürmek eldivenle tüy alma işleminizde acıma sorununu ortadan kaldıracaktır.

Eldiveni elinize geçirdikten sonra tüy kopartma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ELDİVENLE TÜY ALMAK BATIK YAPAR MI ve TÜYLERİ AZALTIR MI?

Tüylerinizi diğer yöntemleri kullanarak alıyorsanız zaman zaman batık gibi cilt sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Ancak eldivenle alınan tüyler kökünden alındığı için herhangi bir batık gibi cilt sorununa yol açmaz. Yalnızca tahrişe veya kuruluk yapabilir. Bunun için de aloe vera jeli gibi nemlendiricileri uygulayarak sorunu kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.

Eldivenle tüy almanın uğraştırıcı olduğunu düşünüyor ve diğer hızlı yöntemlere başvuruyorsanız, kesinlikle azalma gibi bir sonuç elde edemeyeceğinizi söyleyebiliriz. Çünkü ağda gibi yöntemler gözeneklerinizin genişlemesine ve ağdanın kıl köklerini beslemesine neden olarak bir den fazla tüy gelişmesine neden olabilir. 

Eldivenle tüy alma işlemi ise, kıl köklerini zayıflatacağından zamanla gözenek genişlemesinin önüne geçerek tüylerinizin azalmasını sağlayacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir