Cevizin içindeki kabukların faydaları nelerdir?

Ceviz, antioksidan açısından oldukça zengin olan bir besin kaynağıdır. Sağlıklı kalmak için her gün bir avuç ceviz tüketmek gerekir. Cevizin iç kabukları da en az cevizin kendi kadar yararlıdır. “Yasemin.com” ekibi olarak cevizin iç kabuklarının nelere faydalı geldiğini sizlerle paylaşıyoruz.

Cevizin, Alzheimer, kanser gibi stres sonucu oluşan ağır hastalıkları engelleyen, kalp rahatsızlıklarını tedavi eden bir görevi vardır. En az ceviz kadar ayrı bir şifa olan cevizin iç kabuklarının faydalarını “Yasemin.com” ekibi tarafından sizler için derledik.

İşte, cevizin iç kabuklarının faydaları…

Ceviz içinin kabuklarını saklayınız. 1 fincan ayarında su kaynatınız. Bir tutam ceviz içi kabuğunu suyun içine atıp 2-3 dakika kırmızı bir renk alana kadar kaynatınız ve biraz demlendiriniz. Her gün 1 bardak içiniz.

Her gün bir bardak içilen ceviz içi kabuk suyu sayesinde:

– Öksürük ve balgam problemine oldukça iyi geldiğini fark edeceksiniz.

İçindeki omega 3, yağ yakımını sağlıyor. Kolestrolü dengede tutuyor ve artmasına engel oluyor. Bu nedenle yüksek kolestrolü olanların özenle tüketmesi gerekiyor.

 Bölgesel yağlanmalara iyi geliyor. Karın, göbek ve basenlerdeki fazlalıklar için düzenli tüketildiği koşulda yağların eridiğini göreceksiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir