Zayıflamak için yaş hurma mı kuru hurma mı? Hurma ile zayıflama

Bol lifli yapısı ile kilo vermede son derece kolaylık sağlayan hurma, hem düşük kalorili hem de tok tutucudur. Sağlık açısından da yararlı olan hurma ile nasıl kilo verebileceğinizi sizler için derledik. Peki hurma ile diyet yapmanın püf noktaları neler? Kilo verdiren hurma diyeti nasıl yapılır? İşte hurmanın inanılmaz zayıflatıcı etkisi…

Kuran-ı Kerim’de pek çok surede ismi geçen hurma, insan sağlığı açısından son derece yararlı bir meyvedir. Doğum sancılarını giderme, kabızlık önleme gibi çeşitli rahatsızlıklara ilaç gibi gelen hurma sadece sağlık açısından değil kilo vermede de oldukça etkilidir. Zayıflama kürlerinin en meşhurları arasında yer alan hurma ve yoğurt diyetinin haricinde tek başına tüketildiği zaman bile inanılmaz faydası bulunuyor. İçerisindeki bol lif, bağırsakları hareketlendirerek kansere karşı koruyucu ve metabolizma hızlandırıcıdır. Peki hurma yiyerek nasıl kilo verilir? İşte yanıtı…

HURMA İLE NASIL ZAYIFLANIR?

Sabah, öğlen ve akşam yemeklerine başlamadan bir saat önce üç hurma yemenin iştah kestiği, gün boyu açlık hissettirmediği ve bağırsak hareketlerini hızlandırdığı bilinmektedir. Bol lif kaynağı olan hurma, metabolizmanın gün içerisinde daha hızlı çalışmasına yardımcı olarak sindirimi kolaylaştırdığı da bilinmektedir.

İPEK TUZCUOĞLU HURMA YİYEREK ZAYIFLADI!

Son zamanlarda verdiği kilolarla dikkatleri üzerine çeken İpek Tuzcuoğlu, 1 ay kadar bir sürede 6 kilo birden verdi. Organik olmayan besinleri tüketmekten uzak durduğunu açıklayan Tuzcuoğlu, günde yarım kilo hurma yediğini ve bol miktarda su içtiğini açıkladı.

Her gün dokuz saat, dokuz dakika uyuyarak dinç kalmayı tercih eden ünlü oyuncu, arkadaşlarının uyarısıyla düzenli olarak tartıldığını belirtti. 

YAŞ HURMA MI YOKSA KURU HURMA MI ZAYIFLATIR?

Arabistan’da yetişen ve Ramazan sofralarımızın olmazsa olmazı olan hurma, içerisindeki demir minerali ve potasyum sayesinde metabolizma hızı artar. Bol lifli yapıdan ibaret olan yaş hurmanın 100 gramı yaklaşık 65 kcal değeri vardır. Yaş hurmanın kalorisi kuru hurmaya göre, yarı yarıya daha azdır. Eğer hurma ile kilo vermek istiyorsanız, yaş olanlarını tercih etmelisiniz. Öğünlerinizde yemekten 40 dakika önce 4 adet hurma yerseniz iştahınız fark edilir derecede kapanacaktır.

HURMAYI YOĞURTLA BERABER TÜKETİRSENİZ…

Her gün 21 tane hurma yiyip, öğün sıralarında yağsız yoğurt yemeniz kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Hurma ve yoğurt haricinde bol miktarda sıvı tüketmeniz önerilmektedir. Böylelikle 1 haftada 5 kilo birden verebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir