Yeni başlayanlar için topuklu ayakkabıyı doğru giyme tüyoları

Topuklu ayakkabı her zaman için giyilmesi de taşıması da zor olan bir modeldir. Hem günlük hem de gece hayatında kullanımı oldukça sık olan topuklu ayakkabıları, doğru şekilde seçmek ve kullanmak oldukça yetenek işidir. Oysa topuklu ayakkabı modası için çeşitli kurallar mevcuttur. Yeni başlayanlar için bu modaya yakından baktık ve hem doğru giyinme kurallarını hem de yeni başlayanlar için uygun modelleri derledik.

Topuklu ayakkabı giyinmek bir sanattır sözü, bilinen ancak tam olarak etkisi gösterilememiş bir sözdür. Her kadının giyinme konusunda zorluk yaşadığı, giyinme kuralları konusunda hep bir çıkmaz içerisine düştüğü topuklu ayakkabılar için çeşitli giyinme kuralları mevcuttur. Ancak bu özellikler, özellikle topuklu ayakkabı giyinmeye yeni başlayanlar için oldukça zorlayıcı olacaktır. Biz de bu sebeple, bu konuyu gündemimize aldık ve içeriğimiz içerisinde; hem doğru topuklu ayakkabı giyinme tüyolarına hem de 2019 sonbahar sezonunun trend topuklu ayakkabı modellerine ve fiyat aralıklarına yer verdik. Ancak öncelikle topuklu ayakkabıyı doğru giyinme şekillerine yakından bakalım:

TOPUKLU AYAKKABIYI DOĞRU GİYİNME REHBERİ

Topuklu ayakkabıyı kullanmaya başlanılan ilk dönem, bisiklete başlanılan ilk dönemle eş değer tutulur. Başta düşe kalka, bileği bükerek geçirilen süreç, sonrasında yerini ustalığa bırakır. Bu benzetmeye eş değer olarak denilebilir ki; bu ustalığa ulaşmak da öyle kolay ve bir anda elde edilebilen bir şey olmayacaktır.

Ancak bu süreci acı konusunda daha minimalize etmek mümkündür. Bunun için seçilecek modelin, taban ve bilek kısımlarına önem verilmelidir. İlk etapta alışmayı kolaylaştırmak için; bilek kısmını kesmeyen, tabanı yumuşak modelleri tercih edilmelidir. Dolgu topuk ve mantar topuk, uzunluk açısından idealdir. 

Bu tarz modellerle alışma ve deneyimleme sürecini atlatılmış olur. Artık zorlanmıyorum denilen dönemde ise orta kalınlıktaki topuklulara geçiş sağlanır. Sivri burunlu topuklu ayakkabılar, ayakta ağrı hissini daha çok arttırdığı için bu modellere ancak topuklu ayakkabıyı giymek, spor ayakkabı giymekle eş değer duruma düştüğü zaman tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

2019 SONBAHAR TOPUKLU AYAKKABI MODELLERİ

TRENDYOL: 153 TL – 90 TL

TRENDYOL: 153 TL

DEICHMANN: 100 TL – 130 TL

DEICHMANN: 130 TL

FLO: 170 TL

FLO: 180 TL – 499 TL

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir