Pembe ve turuncu renkler nasıl kombinlenir?

Yazın cıvıltısını yansıtan renklerin başında pembe ve turuncu gelir. Ancak iddialı bu iki rengi giymek aynı zamanda önemli bir birikim de istiyor. Hangi renk hangi renkle daha uyumludur ve bir renk en doğru şekilde nasıl kombinlenir sorularına hakim olmak gerekir. Sizler için pembe ve turuncu renkler nasıl kombinlenir sorusunun yanıtına ulaştık. Pembe ve turuncu renk modasına yönelik tüm detaylar yasemin.com’da.

Bir rengin kombinlerimizde etkili durabilmesi, daha dikkat çekici bir görünüm sağlanabilmesi için çeşitli moda ve kombin taktiklerini bilmek gerekir. Çünkü bilsek de ya da bilmesek de, renkler hayatımızın olağan akışında önemli bir yer tutar. Bu anlamda özellikle turuncu ve pembe gibi hareketli ve canlı renkler, her renkle kombinlenemez ve her aksesuarla bir bütün oluşturamaz. Bu nedenle, pembe ve turuncu gibi renkleri kombinlerken ayrı bir çaba ve özen göstermemiz gerekir. Bu aşamada atacağımız ilk adım, ‘Hangi rengin hangi renkle daha uyumlu olduğu’ sorusuna olan bilginizi ölçmenizdir. Bu soruyu yanıtladıktan sonra turuncu ve pembe renk özelinde düşünüp, bu renkler ile uyumlu olan kontrast tonları bulmanız gerek. Peki turuncu ve pembe renkleri kombinlerken hangi adımları atmanız gerekir? Haydi gelin bu sorunun yanıtına yakından bakalım:

PEMBE VE TURUNCU RENKLER NASIL KOMBİNLENİR?

İlk önce turuncu renkten başlayalım. Turuncu renk, kırmızı ve tonlarından olduğu için başlı başına dikkat çeker. Bu açıdan baktığımızda da kombinlemesi zor olan renklerden olduğunu söyleyebiliriz. Kombin için turuncuya rahatça eşlik edecek olan renk; mavi, mor, gri ve siyahtır.

Pembe renk ise turuncu ile kıyaslanınca kombini daha kolay olan bir renktir. Kontrast konusunda tercih edilecek renk; yeşil tonları, turkuaz ve mavi olabilir. Nitekim beyaz renk de her iki renk için de ortak bir uyum tonu olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir