2019’un en çok tercih edilen renkleri

2019 yaz sezonunun ortasına gelmiş bulunmaktayız. Artık 2019 sezonuyla ilgili bilinmesi gereken her şeye hakimiz. Bunlardan biri de, 2019’un en çok tercih edilen renkleri. Her mevsimde tercih edilen, sezonun havasını olduğu gibi yansıtan bu renkler, giyenlere ayrı bir şıklık katıyor. Sizler için 2019’un en çok tercih edilen renklerini bir araya getirdik. 2019 modasının trend renkleri tüm detaylarıyla yasemin.com’da!

Moda; derin bir araştırma yapılmadığı taktirde hakkında net bilgilere ulaşamayacağımız ve kendisini sürekli yenileyen bir kavram. Her ne kadar kendini tekrar ettiği iddia edilse de, bir sezonun diğer sezonla farklılıklar taşıdığı aşikar. Bu yalnızca modellerde değil, renklerde de etkili oluyor. Yani; bir önceki sezon en çok tercih edilen renkler, bu sezon için beğenilen ve üretimde en çok kullanılan renkler olmuyor. Bunda belirttiğimiz gibi, güncellik kavramı başlı başına bir etken. Nitekim 2019 renklerinde de aynı durum hakim. Sizlere daha önce; Dünya renk otoritesi Pantone‘nin belirlediği renklerle oluşturulan ‘2019 İlkbahar/Yaz modasının popüler renkleri’ni derlemiştik. Ancak 2019’a geniş bir perspektiften bakarsak, daha farklı renklerin de popüler olduğunu görürüz. 

2019’UN EN ÇOK TERCİH EDİLEN RENKLERİ

Yeni sezonda en çok tercih edilen renkler arasında mercan ve sarı tonları yer alıyor. Mercan tonları, çiçek desenli eteklerle birleşiyor ancak sarı tonları elbise, etek ve bluz gibi birçok parçaya yansıyor.

Şu anda da trend olmakla birlikte; kış ve sonbahar dönemlerinde yeşil ve tonlarını etek, bluzlarda görüyoruz. Mavi tonları ise prenses mavisi adını verdiğimiz renklerle daha çok karşımıza çıkıyor.

Pudra ve kahve tonları, Ocak ayı ve Mayıs ayına kadarlık süreçte en çok gördüğümüz renkti. Nitekim Eylül ve sonrasında da karşımıza oldukça çıkacağa benziyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir