Tüy dökücü krem nasıl kullanılır? Tüy dökücü kremler zararlı mı? En iyi tüy dökücü krem

Günümüzde istenmeyen tüyleri almak için kullanılan yöntemlerden biri de tüy dökücü kremlerdir. Daha çok ilk zamanlar kullanılan tüy dökücü kremlerin kılları yoğunlaştırdığı için çok fazla tercih edilmez. Tüy dökücü kremleri kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Tüy dökücü kremler zararlı mı? Tüy dökücü krem nasıl kullanılır? En iyi tüy dökücü krem hangisi? sorularına bu haberimizden cevap alabilirsiniz.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik ve acısız yollarından biri olan tüy dökücü kremler içerisinde bir çok kimyasal barındırır. İçeriğindeki kimyasallar sayesinde tüy ve kılların koparak dökülmesine sebep oluyor. Bir çeşit depilasyon yöntemi olan bu uygulama, bir nevi kılın protein yapısını bozarak dökülmesini sağlar. Kozmetik dünyasında binbir çeşidi bulunan tüy dökücü kremler, 4-10 dakika boyunca cildinize uyguladıktan sonra, bir parça bezle temizleyerek tüylerinden kurtulmuş oluyorsunuz. Hesaplı bir yöntem olmayan tüy dökücü kremler, genellikle dudak üstü, bikini bölgesi ve koltuk altı gibi daha küçük bölgelerde kullanılır. Kısa sürede kolayca tüylerinizden kurtulmak istediğinizde tüy dökücü kremleri tercih edebilirsiniz. 

Tüy dökücü kremlerin bilinen bir zararı yoktur. Çok sık rastlanmasa da alerjik yapılı kişilerde bazı reaksiyonlara sebep olabilir. Genital bölgede kulanılan tüy dökücü kremler, işlem sonrasında yanmaya neden olabilir. 

– Tüy dökücü kremlerin uygulanacağı bölge, yoğun kıl yapısına sahipse işlem sonrası kızarıklık oluşabilir. 

– Tüy dökücü krem kullanmadan önce, herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturmaması için kremi ilk olarak vücudunuzun ufak bir kısmında test edin. Kızarıklık ya da kaşıntı gibi bir durum söz konusu değilse, tüy dökücü kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

– Tüy dökücü kremleri kullandıktan sonra yeterince temizlenmediğini düşünüyorsanız, işlemi bir iki gün erteleyin. Kısa olduğu için alınmayan tüyleriniz de bu süre zarfında uzayacak hem de cildinizi tahriş etmemiş olacaksınız. 

– Tüy dökücü kremi kullandıktan sonra, krem uygulanan bölgeler soğuk su ile iyice yıkanmalı ve iyi bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir.

TÜY DÖKÜCÜ KREM NASIL KULLANILIR?

EN İYİ TÜY DÖKÜCÜ KREM HANGİSİ

1- Veet Tüy Dökücü 2 x 90 ml Naturals Shea Yağı 90ml / 39,90 TL

Yeni formülasyonu sayesinde cildinizin nemlenmesine aynı zamanda pürüzsüzlüğe kavuşmasını sağlayan Veet Naturals Tüy Dökücü Krem, sadece tüyleri yok etmenize yardımcı olmaz aynı zamanda doğadan ilham alan yenileyici kokusuyla sadece 5 dakika içerisinde, cildinizi göz alıcı parlaklık ve pürüzsüzlüğe ulaştırıyor.

2- Veet Tüy Dökücü Krem Sprey Bacak&Vücut Bölgesi 150ml – Normal Ciltler / 43,90 TL

 

Smooth & Fresh teknolojisine sahip bu tüy dökücü krem,  istenmeyen tüylerinizi etkili bir şekilde alırken; hem cildinizi 24 saate kadar nemlendirir, hem de yeni koku teknolojisi sayesinde cildinizde kötü koku bırakmaz. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir