Örme kumaş nedir ve örme kumaş özellikleri nelerdir?

Tekstil dünyasının önde gelen firmaları, artık kıyafetlerinde örme modelleri tercih ediyorlar. Sezonun yeni trendleri arasında yer alan örme kumaşlar, farklı parçalar üzerinde de tercih ediliyor. Peki örme kumaş nedir ve örme kumaş özellikleri nelerdir? İşte sezonun trend kumaşı, örme kumaş hakkında merak edilenler.

Örme kumaş, 2020 sezonunun en çok tercih edilen kumaş türleri arasında yer alıyor. Hemen hemen her üst parçasında kullanılan örme kumaş, en yaygın kullanılan kumaş türlerindendir. Bu kumaş türü, moda dışında farklı sektörlerde de kullanılabilmektedir. Ancak örme kumaş hakkında bilinmesi gerekenler detaylar bulunur. Bu detayları bilmek, örme kumaştan hazırlanmış bir parçayla şık bir kombin hazırlanmasına da olanak tanır. Sizler için örme kumaşlar hakkında bilinmesi gerekenleri, tek bir içerikte topladık.

ÖRME KUMAŞ NEDİR?

Örme kumaş, ipliğin tek veyahut toplu bir biçimde beslenmesiyle iğne yardımıyla  ipliğe ilmek formu kazandırılmasıyla oluşur. Bu işlem sonucunda örme kumaş hazırlanmış olur. Örme kumaşın özellikleri şu şekildedir:


 

ÖRME KUMAŞIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Örme kumaşın sahip olduğu özellikler sırasıyla şöyledir:

– İpliklerin yardımıyla kısa sürede kumaşa dönüşebilmektedir. Bu diğer kumaşlara oranla avantaj sağlar.

– Elastik ve esnek bir yapıya sahiptir.

– Yumuşak bir dokuya sahiptir.

– Giyinen kişinin üzerinde dolgun bir görüntü oluşturur.

– Farklı ürünlerde kullanılması açısından da diğer kumaşlara oranla avantaj sağlar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir