Munderm Jel ne işe yarar? Munderm Jel nasıl kullanılır?

Akne ve sivilce tedavilerinde kullanılan Munderm jel uzmanların sivilcelerle başı dertte olanlar için önerdiği aynı zamanda reçete ettiği bir kremdir. Son günlerde merak edilen Munderm jel ne işe yarar? Munderm jel nasıl kullanılır? Munderm jel cilde faydaları nelerdir? Munderm jel yan etkileri nelerdir? Öğrenmek için haberimizin detaylarına bakabilirsiniz.

Munderm jel; çok etkili bir sivilce kremidir. Sivilceleri yok ettiği gibi sivilcelere neden olan bakterilerin cilt üzerinde yayılmasını önleyen Munderm krem, genellikle ergenlik dönemi ile beraber oluşan sivilce ve iltihaplı sivilceleri yok etmek için doktorlar tarafından reçeteye yazılır. Kullananlar tarafından yüz ve alın bölgesinde oluşan sivilceleri geçirmede çok etkili olduğu söylenen Munderm jel, düzenli kullanıldığında sadece sivilceleri değil siyah nokta özellikle yağlı görüntüye sahip siyah noktaların yok olmasında kullanılır. Munderm jel 30 gramlık tüplerde satılıyor. Etken maddesi Eritromisin, İsotretinoin olan bu jel sivilcelerin ve siyah noktaların kısa sürede yok olmasını sağlar. Kesinlikle tavsiye üzerine kullanılmaması gereken bu jel, doktor kontrol sonrasında tedavi amaçlı kullanılmalıdır. Sonrasında ciddi yan etkilere neden olabilir.

MUNDERM KREM NASIL KULLANILIR?

Munderm jel ile etkili bir sonuç almak için 6 ile 8 hafta kadar kullanmak gereklidir. 

Sorunlu bölgeyi iyice temizleyin.

Günde 2 defa sürebilirsiniz.

İnce tabaka halinde sürüp emilmesini bekleyin. Sürdükten bölgeyi su ile yıkamamaya özen göstermelisiniz.

İşlem bittikten sonra ellerinizi bol su ile durulayın.

 Jeli sürdükten kısa bir süre sonra kızarma ya da tahriş ile karşı karşıya kalırsanız, nemlendirici uygulayabilirsiniz. Gün içerisinde 2 defadan fazla uygulama yapmayınız. 

MUNDERM JELİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Munderm jel yan etkileri olan bir sivilce ilacıdır. Bazı kişilerde yan etkileri içerisinde bulunan maddeler veya kullanımında yapılan hatalar nedeniyle kendini göstermektedir.  Uzmanlar tarafından alınan bilgilere göre kullanım süresi  12 haftayı geçmemelidir. Eğer yan etkiler ile karşılaşırsanız mutlaka doktorunuza danışmalısınız. 

Boğazda, yüzde, dudaklarda veya ağızda aniden şişme ya da nefes almada zorluk,  ellerin, ayakların ve ayak bileğinin aniden şişmesi ya da kaşıntılı isilik gibi alerjik reaksiyonlar görülebilir. 

Uyguladığınız bölgede kızarıklık, soyulma, ciltte ağrı, uygulama yerinde kaşıntı, ciltte tahriş, cilt hassasiyeti, ciltte yanma hissi, uygulama yerinde batma hissi, ciltte kuruluk ile karşılaşabilirsiniz.

Işığa duyarlılık, ciltte renk koyulaşması ve ciltte renk açılması ya da uyguladığınız bölgede kıl köklerinde iltihaplanma gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Şiddetli ya da uzun süren ishal bu kremin yan etkileri arasındadır.

MUNDERM JELİN FİYATI NEDİR?

Munderm jel kremin 2019 fiyatı 20.29 TL’dir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir