M-Furo krem neye yarar, fiyatı nedir? M-Furo kremin kullanımı

Eczanede cilt hastalıkları için satılan birbirinden farklı kremler bulunuyor. İçerikleri neredeyse birbirine yakın olan kremlerden biri de M-Furo kremdir. Uzman doktorların reçete ettiği krem M-Furo krem cilde faydaları ve kullanımı nedir? Detaylar yazımızda.

Etken maddesi Mometazon furoat olan M-Furo krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan ve cilt üzerine uygulanan bir ilaçtır. Atopik dermatit (egzama), alerjik dermatit  ( deterjan kullanımı gibi)  ve psoriasis-sedef hastalığı ( dizlerde, dirseklerde, saçlı kafa derisinde ve diğer bölgelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla birlikte kalın, sedef rengi, iri pullanmalar -kepeklenmeler)  gibi iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Normal reçeteli ve mavi beyaz kutusu olan M-Furo krem, kortizon içermektedir. Bu ilacın ruhsat sahibi ve üreticisi Orva İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş’dir, Çiğli-İzmir’de üretilmektedir. İltihaplı deri hastalıklarına bağlı kaşıntının ve iltihap belirtilerinin giderilmesi için kullanılmaktadır. 30 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulmaktadır. Ağız çevresindeki iltihaplı yaralarda, aşılardan sonra gelişen deri enfeksiyonlarında, uçuk, su çiçeği, göz çevresindeki deri iltihaplarında kesinlikle kullanılmaması gereken bu krem, 5 günden fazla sürmemelisiniz. 

Bu kremin yardımcı maddeleri ise beyaz balmumu, vazelin, saf su, fosforik asit, heksilen glikol, propilen glikol stearat, promulgel G, titanyum dioksit, alüminyum oktenil süksinat nişastasıdır.  

M-FRO KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. lacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızla  ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız.

M-FRO KREM FİYATI NEDİR?

Bu ilacın fiyatı 10.19 TL‘den eczanelerde satılmaktadır.  

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir