İspanyol stili makyaj nedir?

Yaptıkları flamenko dansları ile hem makyajlarından hem de güzelliklerinden söz ettiren İspanyol kadınlarının makyaj sırlarını sizleri için araştırdık. İşte İspanyol kadınlarının makyaj sırları…

Güçlü ve zarif görünümleri ile kendini ön plana çıkaran İspanyol kadınlarının dansları tüm dünyada bilinmektedir. Sizler için İspanyol kadınlarının makyaj sırlarını araştırdık.

İşte İspanyol kadınlarının makyaj sırları…

1- BELİRGİN KAŞLAR
İspanyol kadınlarını en belirgin özelliği derin ve keskin bakışlarıdır. Güçlü bakışlarındaki ifadeyi kaşlarından alan İspanyol kadınları silik ve ifadesiz kaşlar kullanmak yerine oldukça belirgin ve keskin kaşlar kullanmayı tercih ediyorlar. Bu tarz bir kaş yapmak için öncelikle kaşlarınızı tarayın ve yumuşak bir kaş kalemi ile kaşlarınızı çıkış yönüne doğru doldurun. Ardından şeffaf bir kaş sabitleyici ile kaşlarınızı sabitleyin. İşte bu kadar!

2- SADE AMA DİKKAT ÇEKİCİ GÖZLER
Göz makyajında yoğun farlar yerine sadece bir göz kalemi ile derin bakışlar sağlayan İspanyol kadınları, tek renk bir göz kalemini hem üst kirpiklerin hem de alt kirpiklerin dibine sürerek bakışlarını güçlendiriyorlar.

3- SOLUK AMA PEMBE BİR TEN 
İspanyol kadınları ten makyajını yaparken gözenekleri saklamak için fondötenin altına baz sürerek pürüzsüz bir görüntü sağlıyorlar. Ardından mat bir fondöten sürerek, keskin bir kontür ile kemiklerini belirginleştiriyor ve ardından pudra ile sabitleyip makyajı tamamlıyorlar.

4- KIRMIZI DUDAKLAR
İspanyol kadınlarının makyajlarını tamamlayan en önemli unsur kırmızı dudaklardır. İçlerindeki tutkunun rengini dudaklarına yansıtan İspanyol kadınları, son olarak saçlarını enseden topuz yapıp kenarına güller iliştirerek makyajını tamamlıyorlar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir