Hızlı ve kolay hamile kalmanın yolları

Tedavi görmeden doğal yöntemlerle ve hızlı hamile kalmak isteyenlerin aradığı her şey bu haberde! Peki hamile kalmak için ne yapılmalı? Hamilelik için en uygun günler ne zaman? İlişkide nelere dikkat edilmeli? Hamile olma şansı nasıl arttırılır? Doğurganlığı arttıran yiyecekler neler? İşte hızlı ve kolay hamile için…

Düzenli ve sağlıklı bir yumurtlama dönemi geçiren kadınlar, her ay belirli dönemlerde regl olurlar. Anne olmak isteyen kadınların bazı dönemlerde bu şansı yüksek iken bazı dönemlerde daha azdır. Hem ruhen hem de bedenen anne olmaya hazırsanız, eşinizle olan beraberliğinizi yumurtlama dönemindeki doğru günlere denk getirerek çocuk sahibi olma ihtimalini arttırabilirsiniz.

HAMİLELİK İÇİN EN UYGUN ZAMAN HANGİSİ?

Hamile kalma şansının diğer günlere nazaran daha fazla olduğu günler yumurtlamaya yakın olan ve yumurtlama sürecidir. Yumurtlama zamanından 3 gün önce ve 3 gün sonra (2 günde bir) fiziksel temas halinde bulunulmalıdır.

Düzenli bir regl süreci olan kadınlarda yumurtlama dönemi, regl kanamasından sonra 14. günde oluşur. Bu hesap, regl süreci 28 günde bir olan kadınlar içindir. Bu hesaba göre 14. günde yumurtlama ortaya çıkacaktır.Dolayısıyla bu günün birkaç gün öncesinde düzenli olarak fiziksel temasta bulunulmalıdır.

HER GÜN İLİŞKİYE GİRMEK HAMİLELİK ŞANSINI ARTTIRIR MI?

Halk arasında doğru olduğu bilinen ancak yanlış olan bir görüşte, her gün eşlerin fiziksel anlamda beraber olmasının hamile kalma ihtimalini arttırdığı yönündedir. Oldukça sık görülen bu hatalı davranış, yumurtalıktaki ve spermdeki kaliteyi düşürerek üretimi azaltacaktır. Dolayısıyla 2 günde bir ilişkiye girmek daha uygun olacaktır.

DOĞURGANLIĞI ARTTIRAN YİYECEKLER HANGİLERİ?

Hamile kalmak isteyen kadınlar her gün 3 porsiyon portakal, limon, greyfurt ve mandalina gibi meyveler tüketmelidir. Antioksidan bakımından faydalı olan bu meyveler, üreme sağlığını olumlu yönde etkiler.

Bol miktarda tüketilen taze ve organik sebzeler hamile kalma ihtimalini arttırır.  A vitamini açısından zengin olan karnabahar, brokoli, ve lahana kadınların mutlaka tüketmesi gereken sebzelerdendir. 

Haftada 2 porsiyon yağlı balık yemek hamile şansını çoğaltır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir