Hametan krem ne işe yarar? Hametan krem nasıl kullanılır?

Cilt problemleri için önerisi arayanlar için milyonlarca çeşit bulunuyor. Bu ürünlerden biri de Hametan krem. Yalnızca eczanelerde satılan Hametan krem, ilgi çektiği kadar cilde etkileriyle de birçok kişinin favorisi haline geldi. Peki Hametan krem niçin kullanılır? Hametan kremin cilde etkileri nelerdir? Hametan kremin fiyatı ne kadardır? Hametan krem cilde nasıl uygulanır? Hametan kremi ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa cevabı yasemin.comda!

Hemetan, krem formunda satıldığı gibi hametan pomad olarak da satılmaktadır. Sadece hametan pomad biraz daha yağlıdır ama genelde etken maddeleri aynı olduğu için ikisini de tercih edebilirsiniz. Reçete satılan bir krem olmasına rağmen etkili olmasından dolayı sıklıkla herkes tarafından tavsiye edilen bir kremdir.  30 gr ve 50 gr olarak alüminyum tüplerde satışa sunulan Hametan, etken maddesi Hamamelis virginiana kremin en etkili bileşendir ve ortalama 100 gramda 25 gram Hamamelis virginiana bulunur.  Hmetan ekten maddesi olan Hamamelis virginiana neredeyse her cilt sorununa derman olmaktadır. Açıkçası kremin içerisinde bulunan bu madde; Hamamelis virginiana sulu özütü; doku büzücü kanamayı durdurucu iltihap giderici etkilere sahiptir. İyileştirici etkisi ile; deriye ait yaralanmaları takiben, söz konusu bölgede deri proteinlerinin çökmesini sağlayarak doku büzücü ve kalınlaştırıcı etki gösterir. Deriye ait yaralanmaları takiben, söz konusu bölgede kanama süresini kısaltır, pıhtılaşma sürecini hızlandırır.

HAMETAN KREM NE İŞE YARAR?

Hametan krem sadece cilt sorunları ile başı dertte olanlar değil, iyi bir nemlendirici önerisi arayanlar için de ideal bir üründür. Çoğunlukla sosyal medyada bayanların birbirine önerdikleri bu kremin asıl amacı yanık izleri, cilt lekeleri, sivilce izleri aynı zamanda daha birçok lekelerin giderilmesi için üretilmiştir. Sosyal medyada oldukça fazla övülen bir krem olsa da doktora danışmadan alındığında hassas ciltlerde sivilce ve farklı sorunlara yol açmıştır. Bu durumda mutlaka bir doktora danışılarak kullanılmalıdır.

Hametan ve Hametan Pomad;

Cilt pişiklerini kısa sürede iyileştirir,

Cildi yenileyerek, canlı görünmesine yardımcı olur,

Sivilce izlerini yok eder,

Yara izlerinin kaybolmasını sağlar,

Kurumuş çatlamış, yıpranmış cilde bakım yapar ve onarır,

– Cilt renk tonunu eşitler,

– Yatak yaraları, açık yaralar ve ameliyat yaralarına iyi gelir,

– 1. ve 2. derece yanıkların tedavisinde kullanılır.

HAMETAN KREM NASIL KULLANILIR?

Hametan krem mutlaka doktora danışılarak cilde uygulanmalıdır. Eğer doktora danışılmazsa ciltte farklı sorunlar meydana gelebilir.

Hametan kremi uygulamadan önce mutlaka cildinizi ya da o bölgeyi güzelce temizleyin.

Nohut büyüklüğünde parmağınızın ucuna alıp, yumuşak hareketlerle ovalayarak sürün.

Krem bitinceye kadar sürmeye ovaladıktan sonra eğer açık yarak yoksa üzerini kapatmanıza gerek yoktur.

HAMETAN KREMİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Hametan krem, neredeyse yan etkisi bulunmayan kremler arasındadır. Genelde yan etkilerde etken maddeye karşı hassasiyeti olan kişilerde görülür ve bunlarda Deri döküntüleri, Yüz, dudaklar, dil yada gırtlakta şişme.  Bu yan etkileri gördüyseniz kreme karşı alerjiniz var demektir.

HAMETAN KREM FİYATI NE KADAR?

Hametan kremin 2019 fiyatı En Yüksek 10.09 TL, En Düşük 8.18 TL’dir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir