Evden çalışırken motive olmak için nasıl giyinilmeli?

Koronavirüs birçok şirketi evden çalışma seçeneğine yöneltti. Home office olarak da geçen bu sistemde çoğu insan, ev içerisinde pijamaları ya da gündelik kıyafetleriyle iş başına oturmayı tercih ediyorlar. Oysa enerjinizi yükseltecek renklerin olduğu farklı stillerle kendinize bir kombin oluşturabilirsiniz. Sizlere home office döneminizde uygulayabileceğiniz kombin önerilerini derledik. İşte home office kombinleri.

Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyayı etkisi altına alan COVID – 19, bilinen diğer adıyla Koronavirüs, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Birçok şirket, çalışmalarını evden yürütmeye karar verdi. Home office olarak da kabul edilen bu süreçte insanlar, iş başına geçerken pijamalarını ve ev içerisinde giyindikleri kıyafetleri tercih ediyorlar. Oysa uzmanlar ve stilistler, bunun hem iş psikolojisi hem de kişinin günlük enerjisi açısından doğru olmadığı fikrindeler. İngiliz stilist Susie Hasler, konuyla ilgili olarak şu yorumda bulunuyor: ‘Özenle hazırlanmak ve bir rutini takip etmek zihinsel sağlığımız için önemli. Bu sayede ‘sanki işteymiş gibi’ hissedip daha odaklanabiliriz.’ Peki ev kombininde nasıl bir iş stili uygulanabilir? İşte küçük adımlarla uygulayabileceğiniz home office kombin önerileri:

UYKU HALİNDEN KURTULMAK İÇİN PİJAMA VE EŞOFMAN GİYMEYİN

Uykudan kalkar kalkmaz iş başına oturmak yapılabilecek en yanlış hareketlerden biri olacaktır. Yüzünüzü yıkayıp sıcacık çayınızı veya kahvenizi yanınıza aldıktan sonra, bir bluz veya sweathirt ile sıkmayan bir jean pantolon giyip kendinizi uyku halinden kurtarabilirsiniz. Pijama ve eşofmanlarla çalışmak, rahat kıyafetler oldukları için sizi iş psikolojisine yönelmek konusunda zorlayacaktır.

SİZİ ENERJİK TUTACAK CANLI RENKLER TERCİH EDİN

Enerjinizi daha yüksek tutmak ve ev halinin vermiş olduğu sakinlik hissini kırmak için renkli, canlı tonlar tercih edin. Bu renkler nelerdir derseniz; sarı, kırmızı ve turuncudur. Mavi, yeşil ve mor ise soğuk renklerdir.

BEYAZ RENK KULLANIN

Beyaz, aydınlık bir ton olması sebebiyle çalışma ortamında kesinlikle yer alması gereken renklerdendir. Bu nedenle üst ve alt giyim, bunun dışında aksesuarlarınızda mutlaka beyaz bir ton bulundurmanız sizin için faydalı olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir