Evde yapılabilecek çocuk saç modelleri neler? Pratik ve kolay okul saç modelleri

Trend okul saç modelleri arasında evde yapılabilecek çocuk saç modellerini sizler ve çocuklarınız için derledik. Pratik ve kolay okul saç modelleri nelerdir? Çocuklar için en güzel okul saç modelleri nasıl yapılır? Evde pratik yapılabilecek örgü modelleri neler? Uzun ve kısa saç modellerine özel yapılabilecek çocuk örgü modelleri…

Eğitim öğretim döneminin açılmasıyla beraber öğrenciler için okul maratonu başladı. Hem velileri hem de öğrencileri yakından ilgilendiren bir konu olan okul hayatında çocuğun derslerinin başarılı olabilmesi için okulu sevmesi ve alışması gerekir. Bunun için okula hazırlık süreci çok önemlidir. Çocuğun okula gitmek için heyecanlanması, arkadaşlarıyla vakit geçireceği için mutlu olması gerekirken ailenin gösterdiği baskılı davranışlar çocuğu hepten okuldan soğutup uzaklaştırabilir. Kimi ailelerde bu süreç kolaylıkla atlatılabiliyor iken kimilerinde biraz daha uğraştırıcı olunabiliyor. Bu gibi durumların yaşanmaması için gerekli önlemler alınmalı, okul hayatı sevdirilmelidir. Bunun için okul araç-gereçlerinden tutun okula giderken hazırlanmasına kadar yanında olduğunuzu hissettirerek, heyecanlanmasını sağlayabilirsiniz. Kız ve erkek çocuklarında okula giderken kolay ve pratik bir şekilde yapabileceğiniz okul saç modellerini sizlere derledik. Yapması basit olan okul saç modelleri ile çocuğunuzu hem heveslendirebilir hem de okula güzel bir şekilde gitmesini sağlayabilirsiniz. Evde çocuğunuza yapabileceğiniz okul saç modelleri neler? Okula yeni başlayanlar için pratik saç modelleri…

EVDE YAPILABİLECEK SAÇ MODELLERİ NELER? OKUL İÇİN KOLAY ÇOCUK SAÇ MODELLERİ

1- BOĞUMLU AT KUYRUĞU/ ÖRGÜ MODEL AT KUYRUĞU

Yapması çok basit olan bu iki saç modeli, hem zamandan tasarruf etmenizi sağlarken hem de hoş bir görünüm kazanmaya yardımcı olur. Uzun saç modellerine daha çok yakışacak bir model olan at kuyruğunda ihtiyacınız olacak tek şey lastikli tokalar. Belirli aralıklarla birden fazla bağlayacağınız boğumlu at kuyruğu modeli, örgüyle uğraşmak istemeyenler için en ideali.

Boğumlu at kuyruğu tercih edilmeyecekse iki yandan balık sırtı örgü girişiyle başlayıp at kuyruğuna başlayacağınız saç modeli çocuğunuzu oldukça havalı gösterecek!

2- EN KOLAY VE HIZLI ÇİFT ÖRGÜ MODELİ

Saçı ortadan ikiye ayırıp yüksekten toplayacağınız 2 at kuyruğunu çift örgü modeli ile şahlandırabilirsiniz. Çok basit bir örgü modeli olan çift örgüde tek bir at kuyruğunu ikiye ayırıp birbirine dolayarak halat görünümü verin. İşte çok kolay bir örgü saç modeli!

3-  ÇOCUKLAR İÇİN ÖRGÜ SAÇ MODELİ

Balık sırt örgü modelini iki farklı şekilde kullanabileceğiniz modelleri sizlere derledik. Saçları ortadan ayırıp düz balık sırtı örgü modelini olduğu gibi kullanabilir iken dilerseniz iki balık sırtından birini yana bağlayarak da kullanabilirsiniz.

4- ÇOCUKLAR İÇİN TOPUZ SAÇ MODELİ

Uzun saçların enseye değmeyip rahatsızlık vermemesi ya da sıcakta terletmemesi için kullanabileceğiniz en kolay saç modeli topuzdur. Sıradan topuz modelleri yerine örgü ile çevreleyebilir, daha farklı bir görünüm kazanmaya yardımcı olabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir