Evde manikür nasıl yapılır? Manikürün püf noktaları nelerdir?

Ellerinin her zaman bakımlı ve özenli görünmesini isteyen kadınlar sık sık manikür ve tırnak eti bakımı yaptırırlar. Bu bakımı başkalarının kullandığı aletlerle yapmak hem tırnak problemlerine hem de bakteri taşıdığı nedeniyle kanser riski oluşturabilir. Sizler için evde kolayca tırnak eti bakımı nasıl yapılır araştırdık. Doğal katikülün yapımı haberimin detaylarında…

Kütikül olarak bilinen tırnak etleri, zaman zaman kuruyup sertleşerek kötü bir görüntü oluşmasına sebep olabilir. Kötü görüntü oluşmasından ziyade, günlük hayatta bir yerlere takılarak kanamaya ve ağrı oluşmasına hatta enfeksiyona ve bakteri oluşmasına sebep olabilir. Bu gibi durumlarla karşılamamak için belli aralıklarla tırnak eti bakımı yapılmalıdır.  Tırnak eti bakımı yapmak için en doğru ve en ideal zaman duş sonrasıdır. Duş sonrasında yumuşayan tırnak etleri, manikür işlemini oldukça kolaylaştırır. Daha sağlıklı sonuçlar elde etmek için tırnak bakım kalemi ile yumuşayan tırnak etlerinizi ittirebilirsiniz. Bu işlemi yapmak istemeyen kişiler evde tırnak bakım kürü hazırlayarak bu kür ile tırnaklarına bakım yapabilirler. Peki, tırnak bakım kürü nasıl yapılır?

İşte evde yapabileceğiniz tırnak bakım kürü:

MALZEMELER:

1 tatlı kaşığı zeytinyağı,
1 tatlı kaşığı aloe vera jeli,
1 çay kaşığı limon suyu

YAPILIŞI:

Tüm malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın ve bu karışımı tırnak etlerinize sürün. 5 dakika kadar masaj yaparak tırnak etlerinizin bu karışımı emmesini sağlayın. Ardından ellerinizi sıcak su ile yıkayıp nemlendirici sürebilirsiniz.

İşte bu kadar!

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir