Çocuk fotoğrafları en güzel nasıl çekilir?

Çocukların fotoğraf ve videolarda daha güzel çıkmaları için bu tüyoları mutlaka denemelisiniz. İşte doğru tekniklerle fotoğraf ve video çekimi…

Her insan küçükken nasıl bir bebek olduğunu ve çocukluk döneminin nasıl geçtiğini merak eder. Çocukluk evresindeyken gelişim aşamalarını fotoğraf ve videolarla kayıt altına alan aileler, böylece çocukları için güzel bir hatıra bırakmış olurlar.

Peki, aileler çocuklarının fotoğraf ve videolarını doğru tekniklerle nasıl çekebilir?

1- Kamerayı dik değil de yatay bir şekilde tutun

Makineden çektiğiniz dik pozisyondaki fotoğrafları bilgisayara ya da televizyona bağladığınız zaman fotoğrafın yanlarında boşluklar çıkar ve ortaya çok hoş bir görüntü çıkmaz. Bu nedenle fotoğraf ve videolar için daima yatay pozisyon kullanın.

2- Çocuğunuz ile aynı seviyeden video çekin

Tepeden çekilen fotoğraf ve videolar, estetik açıdan hoş durmayabilir. Çocuğunuzun seviyesinde olduğunuzda ya da diz çöktüğünüzde, yüzünü, özelliklerini ve etrafındaki manzarayı daha iyi çekmiş olursunuz.

3- Yakın çekim yapın

Çocuğunuzun jest ve mimiklerini yakalayabilmek için yakın çekime önem vermelisiniz. Böylece çocuğunuzun masumiyeti ve doğallığı kameraya daha net yansıyacaktır.

4- Kamera kapalıymış gibi davranın

Kamera karşısında utanan çocuğunuz için bir de kamerayı kapatmayı deneyin. Kamerayı kapatmış gibi yapmak da daha az utangaç veya şımarık olmalarını sağlayabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir