Evde kaş nasıl alınır? Pratik kaş alma yöntemi

Yüzde bulunan tüm organlara anlam katan ve mimikleri oluşturan kaşın şekli çok önemlidir. Bazen kaşı alırken yapılan hatalar düzelmeyen sonuçlara neden olabilir. Genellikle kuaförde aldırdığınız kaşlarınızı acil durum olduğunda evde kısa sürede düzeltmek istiyorsanız hazırladığımız yazıya göz atabilirsiniz. Dakikalar içerisinde kaşlarınızın şeklini bozmadan evde kaş alma yöntemi sadece yasemin.com’da!

Evde kaş almak hem ekonomik hem de sandığınızdan daha pratik bir işlemdir. Hatta yapılan bir araştırmaya göre kadınlar evde alınan kaşları daha çok beğeniyor. Her yüz tipinin kaş alma şekli başkadır. Bu durumda kendi kaşlarınıza müdahale etmek daha kolay olacaktır. Acil durumlarda yada çalışma temposundan dolayı kuaföre gidecek vakit bulamadığınızda dakikalar içerisinde kendiniz de alabilirsiniz. Peki ev kaş nasıl alınır? Kaş alırken nelere dikkat etmek gerekir? sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kaş almanın en doğru zamanı banyo sonrasıdır. Kaş kökleri yumuşadığı için normale oranla daha az acır daha çabuk çekilecektir. 

Kaşlarınızı alırken ihtiyacınız olan yalnıza 3 malzeme vardır. Kaş tarağı, cımbız ve ayna..

Kaşlarınızın doğal halini bozmak istemiyorsanız mutlaka tarakla onarlı yukarı ve dışa doğru uzama yönünde tarayarak işe başlamalısınız. Ardından göz kapağınızın üst bölümüne gelen kaşlarınızı cımbız yardımıyla alabilirsiniz. 

Daha sonra aşağıdan başlayarak yavaşça yukarı doğru devam edip, kaş şeklinize uyumlu olmayan kaşlarınızı uçlarını kesin.

KAŞ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

1- Bir kaşınızı fazlaca aldığınızı düşünüyorsanız diğerini de ona benzetmeye sakın çalışmayın. Bu durumda incecik bir kaş elde edebilirsiniz.

2- Kaşlarınızı duştan önce almayın. Çünkü sıcak duş gözeneklerin açılmasını sağlayıp acımasını önler.

3- Kaşlarınızı sakın her gün almayın. Düzgün uzaması ve kış köklerinizin ölmemesi için biraz zaman geçmesini bekleyin.

4- Kaşlarınızın daha kalın görünmesi için eğer kaşlarınızın ortası açıksa uç kısımları kısaltarak kalın kaş elde edebilirsiniz. Fakat kaşlarınız seyrekse bu uygulamayı yapmamalısınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir