Evde kaş çıkarma ve gürleştirme yöntemleri neler? En kolay kaş çıkarma

Kaşlarınızın kıl köklerinde vitamin eksikliği ve küsme gibi nedenlerde dolayı dökülmeler yaşanabilir. Bu durum zaman zaman aşırı olduğunda kaş aralarında boşluk hatta seyrelme gibi durumlarla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. İşte tam da bu durumda imdadınıza yetişiyoruz. Evde kolay kaş çıkarma yöntemlerini ve gürleştirmek için çözüm önerilerini haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Kaş dökülmesi hemen hemen her kadının yaşadığı problemlerden biridir. İlk zamanlar dikkat çekmese de zamanla can sıkıcı bir hale gelebilir. Dermatoloji uzmanları kaşların yüz hattında oldukça önemli yere sahip olduğunu ifade ediyor. Kaş dökülmesine günümüzde birden fazla şey neden olabilir. Bunun başında ise “şekil vermek üzere kaş alımının yanlış yapılması sebebiyle köklerin zedelenmesi” durumu günümüzde çok fazla görülür. Hazırladığımız bu haberde dökülen kaşlarınızı geri yerine getiriyoruz.Kozmetik dünyasında kaş çıkarmak için çeşit çeşit ürünler yer alıyor. Ancak bu ürünler kimyasal maddeler içerdiğinden dolayı cildinizde tahrişe hatta deri altı problemlerine neden olabilir. Fakat bu durumu yaşamamak için alternatif tıptan yararlanabilirsiniz. Siz de kaşlarınızın çok az olduğundan ve sık sık döküldüğünden şikayetçiyseniz aşağıdaki doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

HİNT YAĞI

Doğal mucizelerden biri olan hint yağı kaşların, kirpiklerin hatta saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olan en etkili yöntemler arasında yer alır. Kaşların çıkmasına yardımcı olurken aynı zamanda kıl köklerinin güçlenmesine de olanacak sağlar. Her sabah birkaç damla hint yağını parmak uçlarına damlatıp, masaj yapın. 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile güzelce yıkayın. 6 hafta boyunca uygulayacağınız bu yöntemden kısa sürede sonuç elde etmek istiyorsanız mutlaka düzenli uygulamaya özen göstermelisiniz.

ZEYTİNYAĞI

İçerisinde bulunan A ve E vitaminleri sayesinde gözle görülür şekilde kaşları gürleştirmeye yardımcı olan zeytinyağı, E vitaminiyle kıl tellerini beslerken A vitaminiyle kılların yeniden çıkmasını sağlar. Bu yöntemi kesinlikle saf zeytinyağı ile yapmalısınız. Kaşlarınızın üzerine bir kaç damla sürüp, parmaklarınızla masaj yapın. Ardından 2 saat bekletin ve ılık su ile yıkayın. Etkili bir sonuç almak istiyorsanız birkaç hafta boyunca uygulamaya özen gösterin.

YUMURTA SARISI

Biyotin bakımından zengin olan yumurtanın sarısı, kılların çıkma süresini hızlandırır. Aynı zamanda uzamasını da sağlar. Yumurtanın sarısını beyazın içerisinde ayırıp çatal yardımıyla  ezin. Küçük fırçayla kaşlarınıza sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu yöntemi haftada 2 veya 3 kez uygulamak yeterli olacaktır.

SOĞAN SUYU

Soğanın içerisinde bulunan sülfür kaşların gürleşmesini sağlarken, doğal bir görünüm kazanmasına da yardımcı olacaktır. 1 tatlı kaşığı soğan, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 2 çay kaşığı soğanı blenderda macun kıvamına getirin. Ardından pamukla kaşlarınıza sürün. 1 saat beklettikten sonra limon suyu yardımıyla kaşlarınızdan çıkarın. Bu yöntemi her gün uygulayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir