Emla krem ne işe yarar? Emla krem nasıl kullanılır? Emla krem fiyatı 2019

Eczanelerde satış rekorları kıran aynı zamanda kullananların memnun kaldığı Emla krem hakkında merak ettiklerinizi sizlerle paylaşıyoruz. Özellikle ağda sırasında acıya dayanamayanların ideal kremi olacak. Emla krem ne işe yarar? Emla krem nasıl kullanılır? Emla krem fiyatı 2019 nedir? merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bugünkü yazımızda.

Emla krem, sürüldüğü bölgede hücre zarındaki sinirlerin uyarılmasını engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan bir kremdir. Sürüldüğü bölgede kısa süreliğine uyuşma sağlayarak ağrı ve acıyı azaltır. Genellikle ağda, lazer epilasyon ve cerrahi işlerde çok sık kullanılan Emla krem, içeriğinde bulunan etken maddeler Lidokain ve Prokain dir. Emla krem etken maddesi sayesinde bölgesel uyuşma sağlanır.

Emla krem son zamanlarda ismini ve kullanım alanlarını duyan pek çok kişi tarafından tercih edilen krem olmuştur. O kadar etkili bir krem ki sürüdüğü bölgede acıyı azaltması sebebi ile sıklıkla tercih edilen emla krem kullanım alanları sırası ile;

Epilasyon yapılacak bölgede acıyı azaltmak için kullanılır.

Ağda öncesi bacak, kol, bölgesindeki tüyleri alırken acıyı azaltır.

– Bıyık ve kaş bölgesindeki acıyı azaltmak için kullanılabilir.

– Sünnet yapılmadan önce ve daha sonra acıyı azaltmak için kullanılır.

Kulak deldirme işleminde kullanılır.

Daha pek çok kullanım alanı olan emla krem faydaları bilerek kullanmak çok önemlidir. Emla krem etkisi sayesinde yukarıda sayılan bütün alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

EMLA KREM NASIL KULLANILIR?

Sürülecek bölge ilk olarak iyice temizlenir. Nohut büyüklüğünde Krem alınarak uygulanacak bölgeye iyice ince tabaka halinde sürülür. Kremin sürüldüğü bölge ince bez ile kapatılarak yarım saat beklenir. Kremi gazlı bez yada pamukla temizleyebilirsiniz. Artık uyuşma başlamıştır.

AĞDA ÖNCESİ EMLA KREM NASIL SÜRÜLÜR?

Kaş, bıyık yada yanak tüylerini alırken canınız çok yanıyorsa bu sorunu ortadan kaldırmak için az miktarda emla krem yüze sürüler ve ortalama 1 saat kadar beklenir. Kaş bölgesine sürerken dikkatli olmak gereklidir. Göz Çevresi hassas olduğundan dikkatli olmak gereklidir.

EMLA KREMİN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Emla krem yan etkisi genelde emla kremin etkisinden dolayı sıklıkla korkularak kullanılır ama emla krem bilinen bir yan etkisi yoktur. Çok nadir olarak ciltte kızarıklık ve yanma görülür bu durumda genelde emla krem doz aşımından kaynaklanmaktadır. Asla ağız yolu ile tüketilmemelidir. Diş ağrısı çekenler sıklıkla ağrıyı azaltmak için emla krem dişe sürülür mü sorusunu sormaktadır. Bu soruya verilecek cevap ise dişe sürülmez.

EMLA KREMİN FİYATI NEDİR?

Emla kremi satın almak isteyenler emla kremi eczanelerden rahatlıkla alabilir. Emla kremi reçete ile satılmadığından doktor tavsiyesi ile eczaneden almanız mümkün. Kesinlikle doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emla krem Eczane Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 131.60 TL‘dir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir