Desenli çoraplar nasıl giyilir? Sezonun trend desenli çorapları

Sezonun en trend çorap modelleri olan desenli çoraplar, hem şık hem de çoraplarınızın ön plana çıktığı sade bir kombin oluşturmanızı sağlıyor. Peki desenli çoraplarınızla nasıl kombinler oluşturabilirsiniz? 2020 sezonun desenli çorap modelleri nasıl? İşte desenli çoraplar hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar.

Yeni sezonun en trend çorap modeli olan desenli çoraplar, kıyafetlerinizle uyumlu bir tarzda kombinlenerek şık ve havalı bir görünüm kazanmanızı sağlar. Bu kombinleri uygularken, dikkat etmeniz gereken birkaç önem nokta bulunur. Her şeyden önce vücut tipinize iyi bir ölçüde hakim olmanız gerekir. Yani seçeceğiniz çorap ile boyunuz doğru orantılı olmalıdır. Çünkü eğer kısa boylu ve kalın bacaklı yapısına sahipseniz, desenli çoraplar maalesef ki sizi kilolu gösterebilir. Bu nedenle, eğer bu yapıya sahip bir boyunuz veya bacağınız varsa küçük desenli ve koyu renkli modelleri seçmelisiniz. Tam tersi yapıya sahipseniz; yani bacaklarınız ince ise, açık renk desenli çoraplar doğru bir tercih olacaktır. Peki desenli çorapları nasıl giymeniz gerekir?

DESENLİ ÇORAPLAR NASIL GİYİNİLİR?

Desenli çorapların en büyük özelliği, renk ve stilinin ön plana çıkartılmasıdır. Bu nedenle, pantolonlarınızı paça kısmından kıvırmanız gerekir. Böylelikle ayakkabılarınız yüzünden saklanan çoraplarınız ön plana çıkmış olur.

Eğer uzun bir renkli çoraba sahipseniz, tercihiniz etek veya şort olmalıdır. Hem alt hem de üst parçalarınız sade olmalıdır. Bu sayede çoraplarınız daha çok dikkat çekebilir. Ve fazla renklilikle karışıklığa neden olmamış olursunuz.

DESENLİ ÇORAP MODELLERİ VE FİYATLARI

TRENDYOL: 23 TL

LC WAİKİKİ: 15 TL – 20 TL

KÖSTEBEK: 25 TL

ADDAX: 24 TL

ADDAX: 8 TL

PENTİ: 9 TL – 11 TL

H&M: 20 TL – 100 TL

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir