Christian Siriano’dan sağlık çalışanlarına özel maske

Dünyaca ünlü moda markaları, tüm dünyada yok satma noktasına gelen cerrahi maskeler için bir adım attı. Coronavirüs salgını nedeniyle satışları artan cerrahi maskelerden üretmeye başlayan markalar, kendi logolarını bastıkları maskeleri satışa sundular. Öte yandan Christian Siriano, sağlık çalışanlarına özel maske üretmeye başladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs, Amerika’da sağlık çalışanlarının maske sıkıntısı çekmesine sebep oldu. Florida’da acil servis doktorluğu yapan bir kişinin Independent’e yaptığı açıklamada, bazı sağlık çalışanlarının kötüye giden kağıt maskeleri yıkayıp yeniden kullanmak için evlerine götürdükleri ifade edildi.

Amerikalı moda tasarımcısı Christian Siriano, bu duruma el attı ve sosyal medyadan yaptığı paylaşımında, “Maskeye ihtiyacınız varsa ekibim daha fazlasını yapmak için yardımcı olacak. Hala evden çalışan ve yardımcı olabilecek tam bir dikim ekibim var.” açıklamasına yer verdi.

Çalışmalarına hemen başlayan Siriano, yüz maskelerine ait prototip çalışmaları hakkında birkaç paylaşım yaptı. Siriano’nun sözcüsü Bianca Bianconi, maskelerin sağlık personelleri için hazırlandığı açıklamasında bulundu.

LOUİS VUİTTON’DAN ÖZEL MASKE 

Çin’in Wuhan kentinde görülmeye başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılmaya başlayan coronavirüs salgını, cerrahi maskelerin satışını da arttırmaya başladı. Yok satılmaya başlayan maskeler, moda sektörünün de ilgisini çekmeye başladı. Marine Serre, Gucci ve Louis Vuitton, kendi logolarını üstüne bastığı maskeleri 2020 sezonu için satışa sundu.

İnternet satışında stokları tükenmeye başlayan maskeler, Louis Vuitton markasında 85 dolardan satışa çıkarıldı. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir