Çabuk kırılan saçlara özel bakım önerileri

Saçlarınızın cansız ve solgun görünmesine neden olan saç kırıklarını ortadan kaldırmak için birbirinden etkili yöntemleri deneyebilirsiniz. Kuaförde saatlerce vakit harcamak istemeyen kadınlar ve saçları çabuk kırılanlar için özel bakım önerileri haberimizin detaylarında kolayca bulabilirsiniz.

Saçlarınız sürekli ısılı işleme maruz kaldığında ya da kimyasal boyalar nedeniyle uçlarında kırılma görülebilir. Bunlar için sık sık kuaför randevuları alıp bakımlar, kesim işlemleri yaptırmaktansa dikkat edeceğiniz bazı adımlar bu sorunun önüne geçebilir. Siz de çabuk kırılan saçlardan şikayetçiyseniz hazırladığımız önerilere göz atabilirsiniz. Unutmayın kırılan saçlar dökülmeye ve kopmaya çok müsaittir. Zamanla saçlarınız iyice dökülerek zayıf bir hal alabilir. Kısa sürede pratik çözümlerle bu kırılmalara müdahale etmelisiniz.

Saçlarınız kırılmaya çok müsaitse, duş esnasında mutlaka bir nemlendirici sürmeli masaj yaparak tüm saçınıza uygulamalısınız. Aynı şekilde duş sonrası da nemlendirici de uygulayabilirsiniz. 

Eğer saçlarınızın ucu çabuk yıpranıyor ise evde her ay ufak ufak kesebilirsiniz. Çünkü saç zayıflamaları, saç diplerine doğru ilerlerse bu durum saçlarınızın zayıflamasına sebep olacaktır.

Saçlarınızı sık sık nemli tutmak için düzenli olarak nemlendiriciler, maskeler ve gerekirse yağlar kullanmalısınız.

Örneğin;

AVOKADO MASKESİ;

1 det avokado ile iki yemek kaşığı zeytinyağını karıştın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza sürüp, yarım saat kadar bekletin. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. 

ARGAN YAĞI MASKESİ;

2 yemek kaşığı zeytinyağıyla 1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağı ve 1 tatlı kaşığı argan yağını karıştırın. Hazır hale gelen karışımı saçlarınızın uçlarına masaj yaparak yedirin. 1 saat beklettikten sonra yıkayarak temizleyin.

HARDAL YAĞI MASKESİ;

1’er yemek kaşığı zeytinyağı, hint yağı ve hardal yağını kasede karıştırın. Bu karşımı tüm saçlarınıza eşit miktarda olacak şekilde sürün. 2 saat bekledikten sonra ılık su yardımıyla saçlarınızı temizleyin. Haftada 1 kez uygulandığında kurumuş ve uçları kırılmış saçlara iyi gelecektir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir