Evde kolay gözenek temizleme kürleri

Ciltteki tıkanan gözenekler nasıl temizlenir? Gözenekleri temizlemek için evde hangi kürler yapılır? Siyah noktaları temizleyen pratik maske tarifleri nelerdir? Kadınların son yıllarda en büyük cilt problemleri haline getirdikleri ve uğruna birbirinden farklı ürünler kullandığı gözenek temizlenin basit yollarını mercek altına aldık…

Cildinizin belirli bölgelerinde bulunan gözenekler, makyaj iyi temizlenmediğinde, yanlış ürünler kullanıldığında veya aşırı makyaj yapıldığında dolarak; siyah nokta, sivilce ya da leke gibi sorunlarla karşılaşmanızı sağlayabilir. Özellikle duş sonrasında açılan gözeneklere tonik uygulanmadığında cilt üzerinde delikler ya da sivilce gibi sorunların görülme olasılığı çok yüksektir. Burun üstü, alın ve çene bölgesinde bulunan gözenekleri doğal yöntemlerle temizleyerek siyah noktaları ortadan kaldırabilirsiniz. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre cilt üzerine kimyasal içeren ürünler uygulamak bir sorunu yok ederken başka problemlere yol açmasına olanak sağlıyor. Siz de cildinizdeki gözenekleri derinlemesine temizlemek istiyorsanız hazırladığımız içeriği inceleyebilirsiniz.

ELMA SİRKESİ

Asit oranı oldukça yüksek olan doğal elma sirkesi cildin fazla yağdan arınmasına yardımcı olarak cildin üst tabasında biriken kirlerin güzelce temizlemesini sağlar. Elma sirkesini suyla incelttikten sonra pamukla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Eğer siyah noktaları yok etmek istiyorsanız, sıcak su ile yüzünüzü yıkadıktan sonra tamamen organik olan elma sirkesi ile özellikle sivilceli bölgelere pamukla sürün.

YUMURTA AKI MASKESİ

Son yollarda yumurta akı maskesi duymayan yoktur. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde kırışıkları gidermek için kullanımı revaçta olan yumurta akı gözeneklerin de temizlenmesini sağlıyor. Yumurta akını 1-2 çay kaşığı su ile köpürünceye kadar karıştırın. Ardından cildinize uygulayıp, kurumasını bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın.

MAYDANOZ MASKESİ

Cilt ve vücut sağlığı açısından faydalı besinlerden olan maydanoz, gözeneklerin temiz tutulmasına olanak sağlar. Ciltteki toksinleri atarak tıkalı gözeneklerin açan maydanoz sivilcelerin azalmasına yardımcı olur. 5 dal ince maydanozu yıkayın. Daha sonra sıcak suyun içerisine koyun ve su soğuyuncaya kadar bekletin. Soğuduktan sonra bezi maydanozlu suyun içerisine batırarak yüzünüze uygulayın. 10-15 uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.

KARBONAT MASKESİ

Yemeklerde kullanılan karbonat cildin PH dengesini düzenlemeye yardımcı olurken cildin derinlemesine kadar temizlenmesine yardımcı olan ürünlerden biridir. Temiz cilde uygulandığında genç, sağlıklı parlak görünmesini sağlayan karbonat aynı zamanda pürüzsüz olmasına da olanak sağlar. 2 çay kaşığı kadar karbonatı az bir su ile karıştırın. Karışımı cildinize dairesel hareketlerle uygulayın. Bir kaç dakika beklettikten sonra suyla durulayın ve ardından nemlendirici sürün.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir