Bepanthol krem bebeklerde pişiği önler mi? En iyi bebek pişik kremleri ve fiyatları

Çeşitli nedenlere bağlı olarak görülebilen pişik sorunu, bebeklik döneminde en sık karşılaşılan durumlardan birisidir. Annelerin pişik önlemek için kullanabileceği kremler arasında en işe yarar olanı bulabilmek için önerdiği bebek pişik kremleri ile cilt üzerindeki rahatsızlığı en kısa sürede giderebilirsiniz. Bebekler için tercih edebileceğiniz pişik kremleri arasında Bepanthol krem ne işe yarar? Bepanthol krem pişiği önler mi? Bebekler için en iyi pişik kremleri neler? Bebeklerde pişik nasıl geçer? Bebeklerdeki pişiğe çok iyi geldiği söylenen deneyimli annelerin önerileri ve pişik kremlerin fiyatları…

Özellikle de kavurucu sıcakların hakim olduğu yaz aylarında ebeveynlerin bebekleriyle ilgili en sık karşılaştıkları durumlardan birisi de hiç şüphesiz ki pişiktir. Anne ve babaların bez seçiminde kaliteye yeterince dikkat etmemesi, bebeğinin altı sık değiştirmemesi ile beraber idrarın cilde uzun süreli temas etmesi sonucu ortaya çıkan pişik, daha çok katlanma bölgelerinde görülerek cildin tahriş olmasına neden olur. Cilt üzerinde her ne kadar sıkıntılı bir durummuş gibi bir görünüm elde edilse de basit ve önlenebilir yöntemlerle bebeğinizi rahatlatabilir, pişiği önleyebilirsiniz. Pişik önleme konusunda tercih edilebilecek iyileştirme yöntemlerinden birisi de bunun için üretilen pişik kremleri gelmektedir. Bebeklerin hassas ve narin yapıda olan ciltlerine özel olarak piyasaya sürülen pişik önleyici kremlerin karşısında düzenli kullanımı ile pişiği önlemek mümkündür. Bebeğin her altı değiştirildiğinde kullanabileceğiniz pişik önleyici kremler ile kısa zamanda bu rahatsızlığı ortadan kaldırabilirsiniz. Bebek pişik kremleri arasında ön plana çıkan Bepanthol krem gerçekten işe yarıyor mu? Bepanthol kremin faydaları neler? Bebekler için en iyi pişik kremleri ve fiyatları neler? Pişik kremi seçerken nelere dikkat edilmeli? Bebekler için en iyi ve etkili pişik kremleri…

PİŞİK KREMİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

– Tercih edilmesi düşünülen kremin bebeğin cildi ile uyumlu olması; yeterli miktarda emebilmesi ve cilt sorunlarını önleme konusunda etkili olması gerekir.

– Tecrübeli annelerden fikir alınabilir, ismi çok duyulmuş ve güvenilirliği kanıtlanmış markalara öncelik verilmesi önemlidir.

– Pişik kremi uzman onayı ile alınırsa bebek sağlığı açısından daha faydalı olacaktır.

– Bebeklerin cildinde kullanılan ürünler yan etki yaparak kızarma, kaşınma ve döküntülere neden oluyorsa içerisinde kullanılan malzemeler alerji yapıyor olabilir. İçindekiler kısmına bakmadan pişik kremi almayınız.

ANNELER HANGİ PİŞİK KREMLERİNİ ÖNERİYOR? BEBEKLER İÇİN EN İYİ PİŞİK KREMLERİ VE FİYATLARI…

TRAVAZOL KREM (16,00 TL)

– Enfeksiyon dolayısıyla meydana gelen cilt problemleri ve mantara karşı etkili olduğu öne sürülen Travazol krem, bebeklerdeki pişiğe çok iyi geldiği düşünülüyor. Doktorların da bebekler için önerdiği bu krem 4 yaşından küçük çocuklarda 3 haftadan fazla kullanılmaması gerektiği bilinmelidir. Doktorunuzdan onay alarak bebek pişik kremi için Travazol kremi uygulayabilirsiniz.

MUSTELA KREM (20,00 TL)

– Yetişkin vücuduna bile temas ettiğinde zararlı olan paraben ve parfüm katkı maddesinin olmadığı Mustela krem, neredeyse tamamı organik kökenli içerikten meydana geliyor. Durulaması kolay olan Mustela krem hemen yokta olmuyor. Doktor onayı almadan uygulamanızı tavsiye etmeyeceğimiz bu kremde doktor onayı alınırsa pişiğe çok iyi gelecektir.

BEPANTHOL KREM PİŞİĞE İYİ GELİR Mİ? PİŞİK ÖNLEYİCİ KREM…

Günümüzde tercih edilen en popüler kremlerden biri olan Bepanthol Baby kremi, içerisindeki %5 miktarındaki Provitamin B5 ile kuru olan cildin nemlenmesi sağlanır. Bepanthol kremin cilt bakımına yönelik türleri olduğu gibi pişik gibi tahriş gören bölgeleri iyileştirmeye yönelik pişik kremleri ile bebeğinizin cilt rahatlığını sağlayabilirsiniz.

Lanolin maddesi kayganlaştırıcı hissi ile cildin havasız kalmasını önleyerek nemlenmesine yardımcı olur. Antiseptik özelliği bulundurmayan, koruyucu madde ya da parfüm olmayan Bepanthol kremin her bez değişiminde kullanılması önerilir.

HAMETAN KREM (18,00 TL)

– Kalça ya da koltuk altı bölgesinde görülebilen pişik önleyici Hametan kremi bebeğinizin hassas bölgelerinde hijyenik şekilde kullanılabilir. Normalde yanık kremi olan Hametanı pişik bebeklerde kullanabilirsiniz.

SUDOCREM PİŞİK KREMİ (30,00 TL)

– İnce bir tabaka halinde sürüldüğü zaman bebeğin cildinde rahatlama hissi sağlayarak pişiği önler. Kızarıklık ve tahriş sorununa çok iyi gelir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir