Bepanthen Ampul ne işe yarar? Bepanthen Ampul nasıl kullanılır? Bepanthen Ampul fiyatı

Son günlerde sosyal medyada gördüğümüz merak konusu olan Bepanthen Ampul hakkında merak edilen soruların yanıtını sizlerle paylaşıyoruz. Bepanthen Ampul ne işe yarar? Bepanthen Ampul nasıl kullanılır? Bepanthen Ampul nereden alınır? Bepanthen Ampul fiyatı nedir? Bepanthen Ampul nerede kullanılır? Bepanthen Ampul kullananlar memnun mu? soruların yanıtı haberimizin detaylarında.

Bepanthen Ampul, vitamin ilaçlarından biridir. Tıbbi alanda çok sık kullanılan bu vitamin ilacı ayrıca saç sorunlarında çok sık tercih edilir. Herkesin bildiği bepanthen kremden çok daha farklı bir şekilde gördüğümüz Bepanthen Ampul, cansız ve dökülen saçlar için harika etki bir sunuyor. Bepanthen ampul eğer tıbbı alanda kullanılacaksa mutlaka doktor tarafından uygulanır. Eczanelerde reçete ile satılan bepanthen ampul her kutusunda 5 adet 2 mililitrelik cam şişelerde satılmaktadır. 1 adet bepanthen ampul 500 mg dekspantenol içerir. Etken maddesi deskpantenol’dur. Deskpantenol; ciltte epitel oluşmasına, hasarlı bölgede epitel tabakasının yeniden gelişmesine yardımcı olarak çalışır. Dekspantenol topikal ayrıca doku ve organlardaki yaraların onarımını sağlar, kompleks yenilenme ve kendini onarma sürecine yardımcı olur.

Genelde doktor reçetesi ile kullanılan bu ilaç; Akroparastezi, bacak ülseri, bademcik ameliyatından sonra, ince bağırsak iltihabı,bronşit, diş çekiminden sonraki yaralar,farenjit, kolit, larenjit, protez vurmaları,saç gelişmesi bozukluğu,stomatit,trakeit yara tedavilerinde kullanılır. Bunların haricinde en çok kullanıldığı alanların başında saç sorunlarının tedavisidir. Saç bakım maskelerinde sıklıkla kullanılan bepanthol ampul saç sorunlarına neredeyse kesin çözüm sunmaktadır. 

BEPANTHEN AMPUL NASIL KULLANILIR?

Tıbbı olarak deri altına, kas içine yada damar uygulanan bu ilaç hastanelerde doktorlar tarafından yapılır. Asla kendiniz bu işlemi yapmamalısınız. Sadece saç maskelerinde yada kullandığınız şampuana ekleyerek kullanabilirsiniz. 

PEKİ BEPANTHEN SAÇA NASIL UYGULANIR?

Genelde bepanthen ampul saça sürülür mü yada direk saça uygulanır mı sorusu çok sık sorulan soruların başında gelmektedir. Direk saça sürülmesi yerine saç bakım maskesi yada şampuana katılarak kullanılması gerekmektedir.  

Malzemeler

1.5 yemek kaşığı zeytinyağı
1 ampul bepanthen
1 ampul evigen

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Büyün malzemeleri bir cam kase içerisinde karıştırın ve saç diplerine masaj yapacak şekilde yedirin. Ortalama 45 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulamanız yeterlidir. Ayda 1 defa yapılması yeterlidir.

Saçlarınıza maske olarak uygulayabileceğiniz gibi dilerseniz kullandığınız şampuanın içerisine ekleyerek saç sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer şampuana katarak kullanmayı düşünüyorsanız 2 yada 3 tane ampul ekleyerek kullanmanız gerekmektedir.

BEPANTHEN AMPUL YAN ETKİLERİ

Etkili olduğu kadar bazı yan etkileri bulunan bepanthen ampul içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerji olanlar tarafından asla kullanılmamalıdır. Bilinen yan etkileri ise;

Alerjik dermatit (alerjiye bağlı olarak ortaya çıkan deri iltihabı),
Kontakt dermatit (temasa bağlı olarak ortaya çıkan deri iltihabı),
Eritem (cilt kızarıklığı),
Ekzema (deride kızarıklık, şişme, kaşıntı gibi belirtilerle görülen cilt rahatsızlığı),
Ürtiker (Ciltte beyaz ya da kırmızımsı kabartılarla belirgin, kaşıntılı, ödem ve yanma duygusunun eşlik ettiği cilt hastalığı),
Blister( İçerisi sıvı dolu deri kabarcığı) oluşumu,
Enjeksiyon veya infüzyon yerinde cilt reaksiyonları,
Ciltte tahriş
Kaşıntı

BEPANTHEN AMPUL FİYATI

Bepanthen Ampul’un 2020 fiyatı 9.75 TL’dir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir