Balaban krem ne işe yarar? Balaban pomad nasıl kullanılır? Balaban krem fiyatı

Cilt yüzeyindeki enfeksiyonlardan sivilcelere, tırnak batmasından saç kökü iltihaplarına kadar iyi gelen Balaban krem her evde bulunması gerekiyor. Sadece eczanelerde satılan Balaban pomad nasıl kullanılır ve fiyatı ne kadardır diye merak ediyorsanız haberimizin detaylarında görebilirsiniz.

Etken maddesi Mupirosin olan balaban pomad, cilt üzerindeki bakterilerin gelişmesini önleyen antibiyotik bir ilaçtır. 15 gramlık formlar şeklinde eczanelerde satılan bu pomad, Hasar veya zedelenme sonucu oluşan yırtıklar, dikiş atılmış yaralar, çatlaklar ya da aşınma gibi lezyonlar iyileştirmede kullanılıyor. Aynı zamanda abse, çıban, iltihaplı sivilce, sakal bölgesinde görülen kıl kökü iltihabı (sikozis barbae) ve  kızartılı deride  sarımsı kabuk ve içi irin dolu kabarcıklarla belirgin, bulaşıcı cilt hastalığının (impetigo) topikal tedavisinde uzmanlar tarafından öneriliyor. Ruhsat sahibi ve üretimini yapan Vem İlaç San. ve Tic. A.ş’dir. Üretimi Tekirdağ Kapaklı’da yapılan Balaban kremin rengi beyaz ve homojendir. Tırnak batması sonucu oluşan iltihaplı durumu iyileştirmek için kullanabileceğiniz bu pomad, doktora başvurmadan kesinlikle kullanılmaması gerekir. Orta şiddette veya ağır böbrek yetmezliğiniz varsa; bu pomadı,  hasarlı veya çatlamış geniş cilt alanlarına uygulamayınız.

BALABAN POMAD NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. 

Bir parça pamuk ya da gazlı bezle etkilenmiş bölgeye sürün. Pomadın sürüldüğü bölge steril bir bezle kapatabilirsiniz. anıta bağlı olarak 10 güne kadar günde 2 ila 3  kez uygulanır.

BALABAN KREM YAN ETKİLERİ

Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.

Uygulama yerinde bölgesel yanma yaygın görülen yan etkidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir