Aç kalmadan nasıl zayıflanır? Kilo almamak için…

Karnınızı tok hissettirecek ve zayıflamanıza yardımcı olacak besinler sayesinde uzun zamandır hayalini kurduğunuz kusursuz fiziğin görünümüne kavuşabilirsiniz. Tartıya çıktığınızda gülümsemenize sebep olacak rakamlara inmek için açlık hissettirmeyen bu besinler ile sağlıklı bir beslenme listesi hazırlayabilirsiniz. Peki aç kamadan nasıl zayıflanır? Açlık hissettirmeyen besinler neler? Kilo almamak için uymanız gereken bazı püf noktalar…

Kilo problemleri ile karşı karşıya olan kadınların zayıflamak için uygulamaya çalıştığı diyetler, kimilerinde olumlu sonuçlar verip gözle görülür değişim oluştururken kimilerinde işe yaramayabiliyor. Vücudun özelliklerine göre tercih edilecek sağlıklı beslenme programının yanında düzenli uygulanması gereken spor egzersizleri kilo verme konusunda işinizi epey kolaylaştıracaktır. Günlük beslenme listesinde yer verilen ve kalori değeri düşük olması nedeniyle açlık hissi oluşturmayan besinleri tüketeceğiniz zaman fazla yemek yeme isteğinizin önüne geçmiş olacak ve formda kalmış olacaksınız. Beslenme ve Diyet Uzmanlarının yaptığı açıklamalara göre, günlük tüketilmesi gereken protein miktarının, besinin hacminin ve suyun doyuruculuğunun tokluk hissettirmesi diyet yapan kimse açısından yararlıdır. Midesine düşkün olan kimselerin yiyip içmelerinden fazla fedakarlık etmeyeceği ama düzenli uyguladığında da en az birkaç kilo fark edeceği besinleri sizler için sıraladık. Zayıflamanızı kolaylaştıracak gıdaları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

KİLO VERMEYE YARDIMCI İDEAL 5 BESİN

1- YUMURTA

Anne sütünden sonra en güçlü protein kaynağı olan yumurta, bağırsaklarda iştah bastırıcı hormonun salgılanmasında oldukça etkilidir. İçerisinde A vitamini, demir, sodyum, magnezyum gibi besleyici değeri yüksek olan maddeleri bulunduran Yumurtadaki sarı kısımda E vitamini vardır. Buradaki sarı kısımda yağlı yapıya sahip olduğu için tokluk hissi verir.

2- YULAF EZMESİ

İçerisindeki bol lifli yapısı ile uzun süre tokluk hissi veren yulaf ezmesini sabah kahvaltılarında tüketerek formunuzu koruyabilir ve fit bir bedene sahip olma yolunda önemli adımlar atabilirsiniz. İster yoğurtla ister tek başına ölçülü miktarda tüketebileceğiniz yulaf ezmesini diyette gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Yulaf ezmesinin en önemli kilo verdirici etkisi suyu hızlı bir şekilde emmeyi sağlaması bu sayede de uzun süre karnı tok tutmasıdır.

3- TATLI PATATES

1 kase haşlanmış veya fırınlanmış tatlı patatesin ince bir dilim ekmekle aynı kalorisi neredeyse aynıdır. Gündelik yaşantı içerisinde tercih edebileceğiniz bu besin ile daha az yemek yiyecek ve daha az açlık hissedeceksiniz. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir