Zayıflamak için çiğ patates suyu nasıl tüketilmeli?

Zayıflamanın ideal yöntemlerinden biri olarak bilinen patates suyunun vücuttaki birçok sağlık problemine iyi geldiği bilinmektedir. Hem sağlığınızı koruyup hem de kilo vermenizi sağlayacak olan patates suyu mucizesi ile istediğiniz görünüme sizde kavuşun! 3 günde 5 kilo verdirdiği iddia edilen patates suyu diyeti için haberimizi okuyabilirsiniz. İşte patates suyu tüketimi ve faydaları:

Kilo verme konusunda işinize yarayacak en etkili yöntemlerden biri olan patates suyu, vücut üzerinde oluşturduğu gözle görülür farktan sonra şişman kadınların umudu oluyor. Kuvvetli bir Anti-inflamatuvar özelliği olmasının yanı sıra vücudun pH dengesini sağlamada da oldukça etkili olduğu bilinen patates suyu, mide ülseri ve karaciğer rahatsızlıkları içinde şifa kaynağı haline geliyor. %80’i su geri kalanı karbonhidrattan oluşan patates kalsiyum, sodyum, magnezyum ve demir gibi maddeleri bir arada bulundurması nedeniyle günlük hayatta beslenme programından eksik edilmemesi gereken bir kaynaktır. Özellikle de aç karna tüketildiğinde etkisini 2 kat daha hızlı göreceğiniz patates suyu kan dolaşımınızı düzenleyerek hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır. Doğru ve sağlıklı yöntemlerle uygulayabileceğiniz çiğ patates suyunda yağ olmaması ve zengin lif yapısı sayesinde 3 günde 5 kilo verebileceksiniz. Aç karna çiğ patates suyu içmenin faydaları neler? Çiğ patates suyu diyeti nasıl yapılır? Patates suyunun kilo verdirici etkisi…

ÇİĞ PATATES SUYU KİLO VERDİRİR Mİ? ZAYIFLAMAK İÇİN ÇİĞ PATATES SUYU…

Midesi hassas olan kimselerin mide sorunlarıyla karşılaşmamaları için alınabilecek önlemlerden biri olan çiğ patates suyu, mide ülseri ve kabızlık gibi sorunları gidermede bir numaradır. Sağlık alanında daha birçok rahatsızlığa iyi gelmesinin yanı sıra cilt bakımı, saç bakımı ve zayıflama içinde kullanılabilen çiğ patates suyu, genelde kilo vermek isteyen kadınlarda kullanılmaktadır. Tüketilen gıdaları hızlı bir şekilde sindirmeye yarayan çiğ patates suyu, doğal ve sağlıklı olaması nedeniyle diyette tercih edilebilecek ideal kürlerden biridir. Peki neden diyette çiğ patates suyu tüketmeliyiz?

Çiğ patates suyunun faydaları:

– Cilt üzerinde oluşan sivilceleri, siyah noktaları ve göz altındaki morarmalara iyi gelir.

– Kanser hücrelerini yok etmede oldukça etkilidir.

– Ağız çevresinde oluşan yaralara ve uçukları geçirir.

– Kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcıdır.

– Saç dökülmelerini önleyerek saçlarınızın sağlıksız görünmesini engeller.

– Sindirim problemlerine karşı oldukça faydalıdır.

– Kış hastalıkları arasında sıklıkla rastlanan grip, nezle ve soğuk algınlığına iyi gelir.

– Sabah aç karna tüketildiği zaman reflü sorununa çözüm niteliğindedir.

– Patates suyuna biraz limon sıktığınızda cilt tonunun rengini açar.

ÇİĞ PATATES SUYU NASIL HAZIRLANIR?  DİYETTE ÇİĞ PATATES SUYU…

Patates suyunu hazırlayabilmek için ilk önce çiğ ve yıkanmış patatesleri katı meyve sıkacağından geçirip suyunu iyice süzün. Sabah uyandığınızda aç karna bir çay bardağı kadar bu karışımı tüketin. Ancak, bu demek değildir ki sadece patates suyu içerek zayıflanır.

Patates suyunu düzenli tüketmenin yanı sıra şeker içeren gıdaları ve karbonhidrat ağırlıklı yiyecekleri beslenme programından uzak durulmalıdır. Bu diyeti uygularken bol miktarda sebze yemeye dikkat etmelisiniz. 

ÇİĞ PATATES SUYU NE İŞE YARAR ÇİĞ PATATES SUYUNUN ZAYIFLATICI ETKİSİ

Besinlerin daha etkili bir şekilde emilmesini sağlayarak sindirim sistemini uyarır ve kabızlık oluşumunu önler. İçerisindeki faydalı vitamin ve mineraller nedeniyle sağlık için yararlı olurken lifli yapısı gün boyu tokluk hissi sağlar. Dolayısıyla çabuk acıkmayacak ve sürekli bir şeyler atıştırmak istemeyeceksiniz. Sabahleyin güne başladığınızda karnınıza henüz bir şey indirmeden önce tüketeceğiniz çiğ patates suyu ile yağ yakımını hızlandırarak kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Çiğ patates suyunun tadı midenizi bulandırıyorsa ya da hoşunuza gitmediyse bir miktar limon suyu ekleyerek daha içilebilir hale getirebilirsiniz.

PATATESİN SUYU NASIL ÇIKARILIR? PATATESİN SUYUNU İYİCE ALMAK İÇİN…

Blenderde ya da katı meyve sıkacağında çıkarabileceğiniz patates suyunu, haşlanmış patateslerin suyunu süzerek de çıkartabilirsiniz. Kür şeklinde tüketilecek olan patates suyu için genelde ilk seçeneği uygulamak daha doğru olacaktır. Patates suyu ile zayıflamak değil de bakım yapmak istiyorsanız yanında Aloe vera, kereviz suyu, limon gibi diğer sağlıklı besinleri de kullanabilirsiniz.

PATATESİ NORMAL TÜKETMEK İSTEYENLERE: 7 GÜNLÜK PATATES DİYETİ 

1. GÜN: Kahvaltıda 2 tane haşlanmış patates, öğlen 2 haşlanmış patates, akşam 3 haşlanmış patates.

2. GÜN: Kahvaltıda 2 tane haşlanmış patates, öğlen 1 haşlanmış patates ve 1 tane kayısı, akşam ise 2 haşlanmış patates.

3. GÜN: Kahvaltıda 2 tane haşlanmış patates, öğlen 3 haşlanmış patates, akşam 1 haşlanmış patates.

4. GÜN: Kahvaltıda 2 tane mandalina ve elma, öğlen 2 haşlanmış patates, akşam 2 adet haşlama tavuk but ve 1 kase salata,

5. GÜN: Kahvaltıda 1 tane  elma ve 2 mandalina, öğlen 1 kayısı, 2 elma, 1 mandalina, akşam 1 haşlanmış patates salatası ve 100 gram et.

6. GÜN: Kahvaltıda 1 tane elma ve 2 mandalina, öğlen dilediğiniz meyveler, akşam haşlanmış patates ile yapılmış 1 kase salata ve 100 gram et veya balık.

7.GÜN: Kahvaltıda 1 tane elma ve 2 mandalina, öğlen 1 kaşık yağ eklenmiş yeşil soğanlı patates salatası, akşam ise yarım su bardağı haşlanmış mantar veya 1 adet haşlanmış patates tüketilmelidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir