Yanak sarkması neden olur? Yanak sarkması nasıl gider?

30’lu yaşlardan sonra görülen yanak sarkması neden olur, tedavisi var mıdır, doğal yöntemlerle yanak sarkması nasıl gider, yanak sarkmasını gideren maske tarifleri nelerdir? İşte tüm bu soruların yanıtı…

Ani kilo kayıpları, aşırı sigara tüketimi ya da ilerleyen yaşla beraber gelen yüz sarkması zamanla kötü bir görüntüye sebep olabilir. Cildine iyi bakmayan aynı zamanda yanlış kozmetik ürünleri kullananların da karşılaştığı bu durumu Retin A içeren kremlerle toparlayabilirsiniz. Ancak cildinize kimyasallarla müdahale etmek yeni problemlere neden olabilir. Bu yüzden yanaklarınızda sarkma var ise mutlaka bir uzmana danışarak doğal yöntemleri tercih edin.

YANAK SARKMASININ ASIL NEDENLERİ

Sürekli yağsız besinler tüketme,
Uykusuzluk,
Yanlış uyku pozisyonları,
Vitamin ve mineral eksikliği,
Stres, üzüntü, depresyon,
Sağlıksız beslenme,
Az su içmek,
Ani kilo değişimleri,
Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalma gibi nedenlerle ortaya çıkabilir.

YANAK SARKMASINA DOĞAL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

YUMURTA AKI MASKESİ

Yumurta akının içerisinde bulunan hidro lipidler sayesinde cildi doğal yollarla sıkılaştırır ve gevşek lipidleri kaldırarak yanak sarkmasının önüne geçer.

2 adet yumurtanın beyazını köpük köpük olana kadar çırpın. Yüzünüze ve boynuna güzelce masaj yaparak uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

LİMON MASKESİ

Kolajen üretimin artmasını sağlayan limon, cildin elasikliğini de artırarak cilt sarkmalarının önüne geçer.

Taze sıkılmış limonun suyunu yüzünüze ve boyun bölgenize masaj hareketleri ile sürün. 10 dakika beklettikten sonra duru suyla yıkayın. Bu adımı günde 3 defa yapabilirsiniz.

SALATALIK

Cildi nemlendiren ve aynı zamanda ferahlatan etkisi sayesinde sarkmaların önüne geçen salatalık, aynı zamanda çok iyi bir toniktir.

Salatalığın yarısını rendeden geçirin. Daha sonra süzün ve suyunu çıkarın. Bu suyu yüzünüzde kuruya kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir