Wilkinson Pomad neye yarar ve ne için kullanılır? Wilkinson Pomad uygulama yöntemi!

Genellikle uyuz hastalığına yakalananların uzmanlar tarafından önerisi ile kullandıkları Wilkinson Pomad kaşıntıyı gideren bir ilaç. Bugünkü haberimizde Wilkinson Pomad neye yarar ve ne için kullanılır? Wilkinson Pomad uygulama yöntemini ele aldık.

Etken maddesi içinde 1 gramında 0.125 gram Goudron Vegetal 0.125 gram kükürt içeren bir pomattır. Sadece eczanelerde satılan bu pomadın yardımcı maddesi ise Savonnoir, kalsiyum karbonat, vazelin velanolin’dir. Wilkinson pomad lokal antiseptik, antipuritik ve antiparaziter etkisinden dolayı sedef hastalığı (psöriasis), egzema ve akne(sivilce) tedavisinde kullanılır. Ayrıca Permetrin (parazit öldürücü etki gösteren ilaç-uyuz ilacı) ile tedaviden olumlu sonuç alınamayan hastalara, tedavide wilkinson pomad tedavisi (kükürt+vazelin) tavsiye edilebilir. Uzman doktor kontrolünde kullanılması gereken bu ilaç, çatlamış, yanık veya yaralı deriye sürülmemelidir. 

WİLKİNSON POMAD NASIL KULLANILIR?

Tüm vücudunuzu keseleyerek yıkadıktan sonra iyice kurulayınız. Sıcak suyla yıkandıysanız teninizin soğumasını sağlayınız. Wilkinson ‘u  3 gün ardı ardına her gün bir defa olmak üzere boynunuzdan ayak tabanınıza kadar ince bir tabaka halinde ve ilacın iyice emilmesi için yavaş hareketlerle masaj yaparak sürünüz. Süre bitiminde vücudunuzu tamamen yıkayınız ve temiz, ütülü iç çamaşırları giyiniz.

WİLKİNSON POMAD FİYATI NEDİR?

Wilkinson %12.5 deri pomadı, 100 gramlık alüminyum tüpte 5,56 TL’ye satılmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir