Vücut tipinize uygun çanta seçmenin yolları

Çanta satın alırken önemli olan, vücut tipinize uygun olan kalıp ve özellikleri bilmenizdir. Vücut tipinize uygun olan çanta hangisidir? Doğru çanta seçimi nasıl olmalı? Bu tarz sorular, bir çanta satın alırken yanıtını bilmeniz gereken en önemli soru başlıklarıdır. İçeriğimiz içerisinde doğru çanta seçimi konusunda bilinmesi gereken tüm bilgilere yer verdik.

Bir kombin oluştururken öncelikle; kıyafetinizi, ayakkabınızı ve takacağınız aksesuarları belirlersiniz. Çanta seçimi ise her zaman en sona bırakılır. Çanta seçimi her ne kadar kombine göre belirlense de, doğru olan vücut tipine uygun bir seçim yapılmasıdır. Bu içeriğimiz içerisinde, doğru çanta seçimi yapmanızı sağlayacak önerilere yer verdik. Çünkü; bir kombini tamamlayan ve doğru kılan şey şüphesiz çantadır. Önemli olan, kendi vücut tipinize uygun çantayı seçip, görünümünüze negatif değil pozitif bir etki kazandırmanızdır. Çanta seçiminin nasıl yapıldığına yakından bakalım:

DOĞRU ÇANTA SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Çanta kullanımı bir yerde kişinin karakteristik özelliklerine de bağlıdır. Biz kadınlar her zaman için tedbirli olmayı ve işi riske atmamayı severiz. Bu durum aynı zamanda organizasyona olan yetimizi de ortaya koyar. Bu sebepledir ki hep geniş ve büyük çantalar tercih ediyor olabiliriz. Ancak önemli olan çantanın iş gücü değil, bizim vücut tipimize yakışıp yakışmadığı gerçeğidir.  

Omuz çantaları pratik gibi dursa da, sağlık açısından her zaman tavsiye edilebilecek bir model değildir. Taşıdığı yükler sebebiyle bir zaman sonra omzumuza ağrı yapabilir. El çantası modellerindeyse; tıpkı bir üst paragrafta belirttiğimiz gibi vücut tipini ciddiye almanız gerekir.

Kısa boylu ve minyon tipli biriyseniz, el çantaları sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Ancak tam aksi bir vücut tipine sahipseniz de, el çantaları sizi olduğunuzdan daha iri gösterecektir.

Yine dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise çantanın vücut üzerindeki bitim noktasıdır. Çanta bittiği noktaya dikkat toplatacağı için çanta boyunuzu buna göre hazırlamanız gerekecektir. Örneğin; karın bölgenizin çok geniş olduğunu düşünüyorsanız, çanta boyunuzun burada bitmesine müsaade etmeyin. 

VÜCUT TİPİNE GÖRE ÇANTA SEÇİMİ

Vücut tipinize uygun olarak çanta seçiminde bulunabilirsiniz. Minyon, büyük beden ve yuvarlak vücut tipli kişiler için en uygun çanta modelleri şu şekildedir:

Minyon tipli kişiler, küçük çantaları tercih etmelidirler. Büyük çantalar, bu vücut tipine sahip kişiler için yanlış bir seçim olacaktır.

Yuvarlak vücut tipine sahip kişiler, yumuşak derili hobo adı verilen çantaları ya da kısa saplı çanta modellerini tercih edebilirler. Büyük bedene sahip kişiler ise direkt hobo denilen çantaları kullanabilirler.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir